Naga MarketsCC_Goldman_sachs_bank_fed_polityka_monetarnaW ostatniej nocie handlowej przed Wielkanocną, Goldman Sachs przypatruje się trzem parom walutowym – USD/JPY, USD/CAD oraz GBP/USD. Jednocześnie bank stawia pytanie, czy dolara amerykańskiego w obliczu NFP i oczekiwań dotyczący podwyżki stóp procentowych stać na rozrysowanie nowych szczytów?


USD/JPY – wracamy powyżej 120.62

Rynki cały czas posiadają bycze nastawienie do pary i według GS wkrótce powinniśmy wrócić powyżej 120.62 (61.8% zniesienia marcowych ruchów). Z drugiej jednak strony zanim nie uda nam się trwale przebić 121.85-122.04, cały czas istnieje ryzyko rozrysowania się podwójnego szczytu i silniejszych osunięć. Z perspektywy Fal Elliotta, byłoby to uzupełnieniem pięciofalowej sekwencji zapoczątkowanej jeszcze w lipcu 2014.

n84

Patrząc natomiast od strony klasycznej analizy widzimy, że USD/JPY utrzymuje się cały czas powyżej 55-dniowej oraz 100-dniowej średniej kroczącej (119.10-118.86). W czasie czwartkowej sesji na wykresie pojawił się młot sugerujący chęć przesuwania się rynku w górę.

GBP/USD – zmierzamy do 1.41719

n85

Goldman Sachs w przypadku funta do amerykańskiego dolara celuje w dołek z marca 2013 na 1.4719. Pokonanie wspomnianego poziomu będzie wyraźnym sygnałem, że trend spadkowy jest kontynuowany, otwierając drogę do ważniejszego celu na 1.4387.

USD/CAD – konsolidacja lub podwójny szczyt

GBPUSDWeekly

Analitycy GS są przekonani, że od strony technicznej USD/CAD jest teraz jedną z najmniej interesujących par. Obecny układ świeczek przypomina bowiem albo kontynuację ruchu w konsolidacji albo formowanie się podwójnego szczytu.

Pierwszy istotny poziom wsparcia to 55DMA na 1.2469. Rynek nie zamknął się poniżej tego punktu zwrotnego od lipca zeszłego roku. Jeżeli chodzi o opory, to na pierwszy ogień idzie strefa 1.2799-1.2835 – tylko to pozwoli uwolnić się nam z formacji podwójnego szczytu.

Więcej rekomendacji, oraz informacji dotyczących pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here