Naga MarketsGoldman Sachs ogłosił, że poszukuje nowego wiceprezesa w londyńskim dziale ds. aktywów cyfrowych.

  • Jeden z największych banków świata ogłosił rekrutację, która zainteresuje znawców bitcoina.
  • Firma chce zatrudnić nowego wiceprezesa w londyńskim dziale ds. aktywów cyfrowych.

Goldman Sachs szuka eksperta ds. kryptowalut

Zgodnie z niedawnym ogłoszeniem o pracę na stronie internetowej firmy, nowy wiceprezes będzie współpracował z zespołem Digital Assets nad „definiowaniem i wykonywaniem technologii rozproszonej księgi (DLT) Goldman Sachs oraz działaniami związanymi z blockchainem w całej firmie, w tym wszelkich potencjalnych inicjatyw w obszarze kryptowalut.”

Obecnym globalnym szefem zasobów cyfrowych Goldman Sachs jest Mathew McDermott, który objął to stanowisko 6 sierpnia.

Zmiana kierunku?

Niektórzy sugerują, że Goldman Sachs przyjmuje teraz bardziej proaktywne podejście do aktywów kryptowalutowych w tych niepewnych ekonomicznie czasach. Sam McDermott powiedział w wywiadzie dla CNBC 6 sierpnia, że ​​firma „bada komercyjną rentowność stworzenia cyfrowego tokena fiat”, czyli stablecoina powiązanego z dolarem amerykańskim.

W ciągu następnych od pięciu do dziesięciu lat będzie można zobaczyć system finansowy, w którym wszystkie aktywa i pasywa są oparte na łańcuchu bloków, a wszystkie transakcje są natywnie realizowane w łańcuchu – dodał.

Wiele wskazuje więc, że Goldman Sachs wyemituje za jakiś czas swojego stablecoina. Nad podobnym projektem pracuje od ponad roku też Facebooku (chodzi oczywiście o Librę, której los nie jest już pewny) i JP Morgan (JPCoin). Możliwe, że wkrótce poznamy więcej szczegółów dot. realizacji.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here