Naga MarketsaluminiumSzacuje się, że szok popytowy na metalach nieszlachetnych wywoła spadki cen od 9% (aluminium) poprzez 16% (miedź) aż po 21% (nikiel) w Q2 i Q3 2020. Surowcowe.info to program emitowany na antenie telewizji Comparic24.tv, z którego poznasz najświeższy przegląd notowań na rynku surowców. Co więcej omówiono również najważniejsze wydarzenia rynkowe i przenalizowano sytuację na wykresach. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wczorajszego materiału.

UBS: 920 tysięcy ton nadwyżki na rynku miedzi

Wg Goldman Sachs globalny popyt na metale przemysłowe spadnie o co najmniej 5% w tym roku. Te prognozy są już złagodzone zamykaniem lub ograniczaniem wydobycia w kopalniach na całym świecie. Wśród prognoz warto spojrzeć na miedź (będącą benchmarkiem całego rynku), gdzie na poszczególne kwartały szacuje się medianę:

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Q2 2020 – $4 700/tonę
  • Q3 2020 – $5 000/tonę
  • Q4 2020 – $5 500/tonę
  • Q1 2021 – $5 750/tonę

Tym samym wcześniejsze prognozy o deficycie miedzi (160 tysięcy ton) czy niklu (31 tysięcy ton) zostały zamienione na prognozowane nadwyżki, zarówno miedzi (337 tysięcy ton) jak i niklu (89 tysięcy ton). Skrajne prognozy UBS mówią nawet o 920 tysiącach ton nadwyżki na rynku miedzi oznajmił Bogusz Kasowski.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here