Naga MarketsKurs funta spada. Bank Anglii obniży w lutym stopy procentowe?Kurs funta traci prawie 0,4 proc., a rynki spekulują na temat zbliżającej się obniżki stóp procentowych przez Bank Anglii. Wielka Brytania wprowadziła już trzeci narodowy lockdown, a gospodarce grozi zaliczenie drugiego dna recesji. Wszystko to sprawia, że rosną szansę na cięcie stóp przez BoE na posiedzeniu 4 lutego br.

  • Analitycy Goldman Sachs stawiają na zaskakujący ruch Banku Anglii
  • Nie jest to jednak bazowy scenariusz GS
  • Notowania funta kontynuują spadki na początku tygodnia

Goldman Sachs widzi szansę na obniżkę stóp przez BoE

Obecnie panujący pogląd wskazywał na to, że wsparcie dla gospodarki przyjmie prawdopodobnie postaci skupu obligacji, pozostawiając mniej niż dwa punkty bazowe obniżki stóp wycenionych na rynku jednodniowych swapów indeksowych na następny miesiąc. Analitycy z Goldman Sachs (GS) stawiają 4 do 1 na zaskakujący ruch banku centralnego.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Możliwość obniżki stóp o 10 punktów bazowych, w wyniku których stopa Banku spadnie do zera, sugeruje pozytywny stosunek ryzyka do zysku  – napisali w notatce dla klienta strategowie GS, w tym George Cole.

Cięcie stóp przez Bank Anglii w przyszłym miesiącu nie jest jednak bazowym scenariuszem analityków Goldman Sachs. Spodziewają się oni więcej zachęt dla banków do udzielania pożyczek w ramach programu finansowania terminowego i szybsze tempo zakupu obligacji. Mimo to krzywa dochodowości w Wielkiej Brytanii prawdopodobnie stromo opadnie, a stopy procentowe będą dalej wspierane, ponieważ bank centralny ma opublikować dalsze wnioski z analiz dotyczących polityki ujemnych stóp procentowych.

Kurs funta wrócił do 20-dniowej średniej

Notowania pary walutowej GBP/USD osunęły się w minionym tygodniu o 0,74 proc. po nieudanym ataku na poziome 1,3700. Spadki kontynuowane są także od początku obecnego tygodnia.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.

Jak widać na wykresie dziennym powyżej, kurs funta dotarł do 20-dniowej średniej kroczącej, która działa jako dynamiczne wsparcie. Skuteczne przełamanie tej średniej otwierałoby drogę do obszaru przy 1,3300.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here