Naga MarketsFile photo of a Goldman Sachs logo displayed on a post above the floor of the New York Stock ExchangeCiągłym ruchom spadkowym na EUR/USD w ostatnich miesiącach, towarzyszyły nieustannie rosnące obawy odnośnie spekulacyjnego, krótkiego pozycjonowania na parze walutowej.

Analitycy Goldman Sachs zauważają jednak, że shorty EUR tak naprawdę wyglądają „skromnie” w świetle silnego napływu zagranicznego portfolio, co ma miejsce nieprzerwanie od połowy 2012 roku. Możemy przez to rozumieć, że krótkie pozycje nie wysyłają tego samego, zbieżnego sygnału jak miało to miejsce dwa lata temu.„Co więcej, odpływy zdecydowanie się zwiększyły – inwestorzy cały czas szukają wyższych zysków i rentowności poza granicami UE” – dodaje Goldman Sachs.

Ogólnie rzecz biorąc, obecna dynamika rynkowa wspierała będzie dalsze osunięcia EUR/USD. Prognoza GS mówi o dojściu do bariery 1.30 w przeciągu najbliższych 12 miesięcy. 

EUR/USD wykres dzienny - opracowanie własne.
EUR/USD wykres dzienny – opracowanie własne.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here