Naga Marketshttps://commons.wikimedia.org/wiki/File:People%27s_Bank_of_China.jpg
Ludowy Bank Chin | Autor: Yongxinge
Creative Commons Attribution-Share Alike

W dzisiejszej nocie do klientów, Goldman Sachs zwraca uwagę na mające obecnie miejsce spadki chińskiego juana. Przedstawiciele banku twierdzą, że ostatni ruch ze strony Ludowego Banku Chin (PBoC) dążący do zwiększenia wartości CNY i jednoczesnego osłabienia juana chińskiego offshore (CNH) może mieć na celu „czyszczące” pozycjonowanie i wprowadzenie dwustronnego ryzyka (regulacyjnego i gospodarczego) przed reformą walutową, jak również niewielkie złagodzenie obecnych warunków finansowych.

Co do ewentualnego wpływu na rynki wschodzące FX, Goldman Sachs uważa, że niezależnie od szerszego sentymentu do ryzyka nie będzie to miało na nie bezpośredniego wpływu. Sytuacja zmieni się jednak jeżeli obecna deprecjacja będzie się pogłębiała – w takim przypadku doprowadzi to najprawdopodobniej do utraty konkurencyjności niektóry EM.

Te artykuły również Cię zainteresują
„Co ważniejsze, ostra deprecjacja CNH zasygnalizuje zdecydowanie większą delikatność finansową w Chinach. Osłabiłoby to waluty EM nie tylko ze względu na negatywny sentyment do ryzyka, ale jednocześnie z powodu efektu domina wywołanego przez spowolniony wzrost chińskiej gospodarki” – ostrzega GS.

Jak będzie wyglądała najbliższa przyszłość? Jak uczestnicy rynku powinni się pozycjonować względem niego?

„Presja aprecjacyjna cały czas pozostaje naszą prognozą odnośnie CNY i spodziewamy się, że będzie występować w przeciągu następnych 12 miesięcy. Jeżeli więc słabnący trend ostatnich dni utrzyma się, może to ostatecznie zmusić do zamknięcia krótkich pozycji na USD/CNH.” – radzi Goldman Sachs.

Jeżeli wyższy poziom dwustronnego ryzyka dotyczącego staje się powracającym problemem, wtedy dążenie do szerszych band oraz umiędzynarodowienia CNH w większym zakresie może doprowadzić do nawrotu niekorzystnych problemów gospodarczych i wtedy ciężko mówić o prostej wymianie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here