Naga MarketsAuthor: vtravelled.com
Creative Commons Attribution License

We wczorajszej nocie klienckiej Goldman Sachs ponawia swoją najnowszą, taktyczną strategię FX, mocno ukierunkowaną na bieżącą siłę dolara amerykańskiego w porównaniu do innych dużych walut.

GS podkreśla, że w najbliższym czasie przewaga USD ma być najbardziej widoczna wobec JPY, CAD i AUD. Powodem jest tutaj coraz wyraźniejsze ożywienie wzrostu gospodarczego w Ameryce, bardziej agresywne, gołębie podejście BoJ do obecnej polityki monetarnej oraz zastój chińskiej gospodarki.

W przypadku EUR oraz GBP, Goldman Sachs spodziewa się umocnienia USD, jednak w okresie średnioterminowym. Co do najbliższej przyszłości prognozy pozostają mocno niejasne.

„W okresie krótkoterminowym ścieżki zmian EUR i GBP są słabo wyraźne, chociaż osobiście stawiamy na podporządkowanie się silnemu dolarowi. W zakresie tych dwóch rynków dotychczasowe osłabienie USD zostało już mocno wykorzystane. W przypadku EUR ze względu na brak działań ze strony EBC i w przypadku GBP dzięki ożywieniu brytyjskiej gospodarki.” – twierdzi GS.

Biorąc jednak pod uwagę prognozy zakładające wyraźną poprawę danych makroekonomicznych napływających z USA, w średnim okresie Goldman Sachs przewiduje stabilizację dolara i zdobycie przewagi zarówno nad euro jak i funtem brytyjskim.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here