Naga MarketsAuthor: Marc de Ruijter Creative Commons License.
Author: Marc de Ruijter
Creative Commons License.

Pomimo niezwykle gołębiego języka w prognozach FED, oraz gwałtownego odwrotu inwestorów od dolara, Goldman Sachs nadal nastawiony jest byczo w stosunku do USD. Ostatnio analitycy Goldman Sachs po raz kolejny obcięli prognozy dla EUR/USD. Jest to już druga zmiana rekomendacji od 26 lutego, kiedy to Goldman przewidywał, że w ciągu tego roku cena EUR/USD znajdzie się na poziomie 1.08. Czy faktycznie czeka nas kolejna fala spadków, czy może EUR/USD złapie trochę oddechu i nadejdzie wyczekiwana przez wielu korekta?


W swojej rekomendacji Goldman przekonuje, że FED nadal będzie starał się normalizować swoją politykę monetarną na korzyść USD. Nie można zapominać również o sytuacji w Europie i działaniach EBC, który przeprowadzając program QE, oraz utrzymując stopy procentowe w strefie euro na bardzo niskich poziomach osłabia pozycję EUR na światowych rynkach. Analitycy Goldmana są zdania, że odpływ kapitału ze strefy euro będzie postępował nawet w przypadku cyklicznego wzrostu gospodarczego w Europie.

Wykres po lewej stronie pokazuje postępujący odpływ kapitału ze strefy euro (jednostki w mld euro).
Wykres po lewej stronie pokazuje postępujący odpływ kapitału ze strefy euro (jednostki w mld euro).

Goldman Sachs utrzymuje zdanie i rekomenduje pozostawienie krótkich pozycji na EUR/USD przynajmniej do poziomu 1.00, który ma zostać osiągnięty jeszcze przed końcem tego roku. Pomimo zwiększenia zmienności USD, Goldman nadal stwierdza dobry poziom zysku do ryzyka na głównej parze walutowej.

Więcej rekomendacji, oraz opisów pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here