Naga Markets


Chiński producent samochodów wzrósł najmocniej od wielu miesięcy, w momencie gdy Goldman Sachs Group Inc. w swojej rekomendacji sugerował inwestorom sprzedaż akcji spółki.

Po rekomendacji “sprzedaj” Goldman Sachs, akcje Great Wall Motor zyskiwały 10%

Great Wall Motor Co. wzrosła o 10 procent osiągając dzienny maksymalny limit na giełdzie w Szanghaju, co czyni ją najmocniejszym komponentem indeksu CSI 300, reagując na wznowienie rekomendacji Goldmana od zaleceń sprzedażowych. W Hong Kongu spółka zyskiwała jeszcze więcej i jej akcje wzrastały 15%. Dla rynku o wiele istotniejszą od rekomendacji zachodniego banku okazały się zapewnienia urzędników z Pekinu, którzy mają zamiar wprowadzić miary legislacyjne mające na celu zwiększyć zapotrzebowanie na samochody w Kraju Środka.


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

Spadkowa teza Goldmana jest prosta: rynek pojazdów osobowych w Chinach zmierza w kierunku wirtualnego średniowiecza, ponieważ gospodarka spowalnia, a koniec ulg podatkowych ogranicza popyt. Nawet w 2021 r. wielkość sprzedaży będzie nadal niższa niż w 2017 r., piszą analitycy, w tym Fei Fang w nocie opublikowanej we wtorek. Denominowane w japońskich juanach akcje chińskich spółek były obracane z premią w stosunku do swoich odpowiedników z Hong Kongu, co zdaniem GS ma ograniczyć zyski nawet w przypadku gdyby producenci samochodów odwrócili koniunkturę na swoją korzyść.

Akcje serii A są teraz o 52 procent droższe niż ich akcje serii H, i 61 procent powyżej nowej ceny docelowej Goldmana. Pomimo krótkoterminowej zwyżki wywołanej pozytywnymi informacjami rządowymi, analitycy banku nadal spodziewają się, że w średnim terminie akcje będą wyraźnie tracić.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here