Naga Marketsgoldman-sachs-logoAnalitycy Goldman Sachs obserwują nie tylko amerykański rynek akcyjny czy rynek walutowy, ale monitorują również sytuację na rynku surowców. Uwagę banku przykuł jeden z najbardziej popularnych wśród inwestorów metal – miedź.


Wierzymy, że w kolejnych 3-6 miesiącach miedź na rynku będzie ustępować miejsca cynkowi. Spowodowane to jest przede wszystkim ograniczeniem popytu jaki mogą obecnie wyrazić konsumenci, co w przypadku cynku jest odległą przyszłością – przekonuje bank.

Słabość miedzi utrzymywała się przez większą część minionego roku, głównie za sprawą problemów w jakie wpadli konsumenci z Państwa Środka. Obecnie metal porusza się w długoterminowej konsolidacji w formie trójkąta równoramiennego. Formacja ta w połowie przypadków zwiastuje kontynuację trendu – informują analitycy Goldman Sachs.

Handluj metalami z pomocą FxPro – sprawdź spready na miedzi, złocie czy srebrze

Fundamentalnie, głównym czynnikiem mającym niedźwiedzi wpływ na ceny miedzi jest rosnąca nadprodukcja tego metalu. Z drugiej strony, Goldman Sachs zdaje sobie sprawę z tego, że wkraczamy w okres sezonowego niedoboru miedzi, który może spowolnić spadki cen lub nawet je zatrzymać.

Na rynku cynku z kolei postępuje konsolidacja produkcji, którą wygrywają producenci z Chin. Prognozujemy, że w przyszłym roku podaż miedzi będzie utrzymywać się stale na poziomie o 2% wyższym niż popyt na ten metal, natomiast w przypadku cynku prognozujemy stały deficyt rzędu 2%. Rekomendujemy zatem krótkie pozycje na miedzi oraz długie pozycje na cynku – podsumowują analitycy Goldman.

Z technicznego punktu widzenia, wybicie na COPPER może sięgać nawet do okolic 170 USD.
Z technicznego punktu widzenia, wybicie na COPPER może sięgać nawet do okolic 170 USD.

Śledź rekomendacje dużych graczy na bieżąco – odbierz darmowy okres próbny usługi FxWatcher i przekonaj się, że warto!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułOd inwestora do scalpera – USDPLN
Następny artykułCoraz trudniej o licencję CySEC
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here