Naga MarketsLogo Goldman SachsJeden z największych banków inwestycyjnych na świecie – Goldman Sachs właśnie rozpoczyna wycofywanie się z ekspozycji short względem waluty euro uważając, że czwartkowe spotkanie Europejskiego Banku Centralnego odmieni dalszą sytuację waluty. Analitycy banku uważają, że nawet podczas ciemniejszego scenariusza – kiedy ogłoszone zostałoby wprowadzanie środków łagodzących – słabe dotychczas EUR nie pozostanie długo na obecnych – niskich poziomach. W tym momencie zainteresowaniem banku cieszy się para EUR/JPY, która może znacznie odrobić straty – wg. rokowań banku.


Nadszedł czas na zredukowanie niedźwiedziego podejścia – twierdzą analitycy jednego z największych banków inwestycyjnych oraz najbardziej rozpoznawalna marka bankowa na świcie, Goldman Sachs. Analitycy banku mają na uwadze dwie kwestie odchodząc od pro-spadkowego nastawienia względem europejskiej waluty – fakt, iż ta znajduje się już na bardzo niskich poziomach względem innych walut oraz spotkanie Europejskiego Banku Centralnego w nadchodzących dniach.

Zobacz również: Poranny przegląd rynków – dane o PKB rządzą w poniedziałkowym kalendarzu

Jak podaje bank w tym momencie obserwuje zależność między walutami euro a japońskim jenem. Para EUR/JPY uwzględniając umacniające się euro nawet, jeśli okaże się, że podczas czwartkowego spotkania Europejki Bank Centralny nie będzie zbytnio sprzyjał walucie. Założenie ciemniejszego dla europejskie waluty scenariusza, że przedstawiciele EBC ogłoszą wprowadzenie znaczących środków łagodzących nie powstrzymuje analityków banku do wyceny euro na znacznie wyższych poziomach – zwłaszcza względem pary EUR/JPY.

WYKRES Kurs euro EURJPY H4 09.09.2019
Kurs euro EURJPY H4 09.09.2019

Bank zatem wycofuje już swoją wcześniejszą rekomendację w stosunku do pary EUR/JPY, która jeszcze do niedawna brzmiała “sprzedaj” – podają analitycy. Bank podaje jednocześnie, że oczekiwania względem czwartkowego spotkania EBC nie są bardzo optymistyczne dla kursu euro – oczekiwane jest obniżenie stopy oprocentowania depozytów o 20 punktów bazowych czy skup obligacji sugerujący utrzymanie niskich stóp procentowych – to euro powinno już odejść od dalszych spadków.

Może Cię zainteresować: Forex spokojny w poniedziałek. Kurs funta (GBP) nerwowo w związku z Brexitem

Zdecydowania większość rynku uważa, że EBC wznowi skopiowanie obligacji – mimo to jednak według analityków – na kursie euro powinien wrócić pozytywny sentyment. Patrząc na wykres pary faktycznie można zauważyć znaczne odrobienie strat oraz dalsze tendencje wzrostowe. Jeśli prognozy anailtykó są prawidłowe, wówczas poziomy 121,100 JPY na parze EUR/JPY powinno być zatem formalnością – a do tego dla pary to jeszcze ponad 320 pipsów.

 tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here