Naga MarketsGoldman Sachs przewiduje, że S&P 500 zyska jeszcze 14% w 2021 rokuPolityczna zawierucha w Stanach Zjednoczonych zdaje się uspokajać, a wraz z opadającym kurzem pojawiają się perspektywy możliwej kontynuacji hossy. Wśród zapowiedzi, które najgłośniej zwiastują kontynuację dobrej giełdowej koniunktury, są słowa samego prezydenta-elekta, Joe Bidena, który ogłosił przed kilkoma dniami zwiększenie kwoty pakietu fiskalnego. W związku z poprawą nastrojów, Goldman Sachs przedstawił swoją optymistyczną prognozę dla rynków akcji w Ameryce.

  • Joe Biden ma w czwartek wieczorem przedstawić konkrety związane z jego planem pakietu stymulacji fiskalnej
  • Prezydent-elekt jest skłonny zwiększyć jego rozmiar, ale jednocześnie chciałby uzyskać międzypartyjne porozumienie, które dałoby polityczną pewność projektowi
  • W całym 2020 r. S&P 500 zyskał łącznie 16%

S&P 500 z perspektywą wzrostów 2021 i 2022 r. według Goldman Sachs

Giełda w USA może wzrastać w kolejnych miesiącach, jak twierdzą analitycy Goldman Sachs, a możliwy do osiągnięcia jest nawet tak wysoki zakres jak 4300 pkt, co oznacza wzrost o 14%.

To nie koniec. Prognozy jednego z największych światowych banków inwestycyjnych zakładają kontynuację hossy także w 2022 r., gdy S&P 500 miałoby zyskać kolejne 7%. Wtedy, osiągnięty zostałby poziom 4600 pkt.

Goldman Sachs przewiduje, że S&P 500 zyska jeszcze 14% w 2021 roku
Notowania indeksu S&P 500. Źródło: tradingview.com

Wzrost amerykańskiego rynku analitycy Goldman Sachs uzasadniają prognozami poprawy sytuacji gospodarczej w nadchodzących kwartałach. Ich zdaniem, stopa wzrostu gospodarczego mierzona wzrostem PKB w ujęciu rocznym dla Stanów Zjednoczonych ma w 2021 roku wynieść 6,4%.

To znacznie więcej niż przeciętne przewidywania innych firm analitycznych, które przewidują poprawę o zaledwie 4,2%.

Zobacz również: Bitcoin to lepsza inwestycja niż spółki technologiczne, uważa znany inwestor

Wsparciem dla notowań rynku giełdowego ma być także uśrednione zwiększenie zysku na akcję, co jest bezpośrednim następstwem skutków pandemii COVID-19 dla zysków notowanych spółek w 2020 roku. Goldman Sachs przewiduje, że przeciętny zysk na akcje wzrośnie o aż 31% w 2021 roku, po tym jak 2020 r. spadł o 17%.

fpmarkets

Spoglądając na skład indeksu S&P500 nie trudno zauważyć dużego udziału spółek z grupy FANGMAN, czyli m.in. Facebooka, Apple, Netflixa, Microsoftu czy Amazona, które osiągnęły bardzo silne wzrost notowań w pierwszej połowie 2020 roku. Ostatnie kilka miesięcy były jednak konsolidacją kursów akcji gigantów.

Jeśli S&P 500 ma zyskać 14%, to spółki te muszą wybić górą z trendu bocznego. Istotne są także obawy o ewentualne załamanie napompowanego kursu akcji Tesla Inc.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here