Naga MarketsJeden z największych banków inwestycyjnych na świecie Goldman Sachs Inc. zauważa, że cena ropy pozostaje relatywnie nisko. W związku z tym analitycy GS wskazują, iż ropa Brent powinna wzrosnąć do poziomu 67,50 USD w II kwartale 2019 roku.


Fundamenty wspierają wzrosty ropy

Bank wciąż przewiduje, że notowania ropy Brent osiągną w przyszłym kwartale 67,50 USD za baryłkę. W ocenie analityków wzrost będzie napędzany zdrowym popytem na świecie i redukcją podaży przez OPEC i jego sojuszników, takich jak Rosja. Szacunki Goldmana są o około 7 procent wyższe niż obecne poziomy cen.

Te artykuły również Cię zainteresują
Rynek ropy boryka się w lutym z obawami przed gwałtownym wzrostem podaży wynikającym z rosnącej produkcji łupków oraz obawy, że wojna handlowa między USA, a Chinami może znacznie osłabić popyt na świecie. Jednak wg. analityków Goldmana negatywne nastroje są zbyt przesadzone.

– Producenci OPEC przyjmują strategię kreowania szoku i lęku. Obawy o wzrosty ropy wzrosły wraz z ryzykiem, że spadek produkcji w Wenezueli przyspieszy po wprowadzeniu dodatkowych sankcji USA związanych z wenezuelskim przemysłem naftowym. Producenci ze Stanów Zjednoczonych prowadzą też do ograniczenia wzrostu produkcji łupków – napisali analitycy GS w raporcie.

Zobacz również: Największe wzrosty na ropie WTI od 36 lat. Cel 60 USD za baryłkę?

brent
Według analityków Goldman Sachs, cena ropy Brent osiągnie poziom 67,5 USD za brk. do końca II kw. 2019 r.

Jednocześnie analitycy pozostają ostrożni w prognozach cenowych na drugą połowę 2019 r., ponieważ oczekują spadku krańcowych kosztów produkcji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here