Naga MarketsRok temu a więc w czasach, gdy Bitcoin znacząco zyskiwał na wartości a zainteresowanie kryptowalutami rosło wprost proporcjonalnie do ich kapitalizacji, niemal każdego dnia pojawiały się coraz śmielsze projekcje dotyczące przyszłej wyceny cyfrowego złota. Wraz z nadejściem rynku niedźwiedzia i deprecjacji, która w skrajnym momencie przekraczała 70% analitycy coraz rzadziej wypowiadali się na temat przyszłości najpopularniejszej z walut wirtualnych. W ostatnich dniach pojawiło się natomiast kilka prognoz wskazujących na dalsze spadki.


Jak wynika z najnowszego raportu grupy ds. strategii inwestycyjnych Goldman Sachs na temat perspektyw gospodarczych, cena BTC prawdopodobnie spadnie jeszcze bardziej.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Nasz pogląd, że kryptowaluty nie zachowałyby wartości w swoim obecnym wcieleniu, pozostaje nienaruszony i w rzeczywistości został potwierdzony znacznie szybciej, niż się spodziewaliśmy” – powiedział zespół kierowany przez Sharmina Mossavara-Rahamaniego, dyrektora ds. inwestycji.

“Biorąc pod uwagę nasz pogląd, że waluty wirtualne nie spełniają żadnej z trzech tradycyjnych ról waluty: nie są ani środkiem wymiany, ani jednostką miary, ani przechowalnią wartości, spodziewamy się dalszych spadków w przyszłości.”

Zobacz także: “Cena BTC gwałtownie spadnie poniżej 5000 USD”

Kryptowaluty – a zwłaszcza technologia blockchain, która stanowi podstawę ich rozproszonego charakteru – zostały uznane za czynniki zakłócające funkcjonowanie globalnego systemu finansowego, teoretycznie umożliwiając bardziej wydajne bazy danych, szybsze transakcje i bardziej przejrzyste operacje. Przynajmniej na razie Goldman utrzymuje, że nie będą one miały większego wpływu na żadną inną klasę aktywów.

“Co ważne, nadal uważamy, że takie spadki nie wpłyną negatywnie na wyniki osiągane przez inne aktywa finansowe, ponieważ w połowie 2018 roku waluty wirtualne stanowią zaledwie 0,3% światowego PKB” – czytamy w raporcie. “W rzeczywistości uważamy, że przyciągają one o wiele więcej uwagi mediów tradycyjnych i społecznościowych, niż jest to uzasadnione”.

Goldman Sachs zamierza inwestować w kryptowaluty

Warto jednak przypomnieć, że już na początku maja br. pojawiły się doniesienia jakoby gigant bankowy miał wykorzystać własne pieniądze do handlu kontraktami terminowymi na BTC w imieniu swoich klientów. Decyzja ta rzekomo jest wynikiem rosnącej liczby zapytań klientów, które wskazywały na zainteresowanie posiadaniem bitcoina jako alternatywnego składnika aktywów.


Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z LUNO, globalną platformą walutową dzięki której kupowanie i przechowywanie cyfrowych walut, takich jak Bitcoin i Ethereum, jest bezpieczne i łatwe. Zapoznaj się z ofertą LUNO i już teraz rozpocznij handel na BTC i ETH!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułDolar zaatakuje szczyty i wyczyści rynek z krótkich pozycji?
Następny artykułCreepy Jar debiutuje na NewConnect – 54% wzrostu podczas IPO
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

2 KOMENTARZE

  1. Goldman Sachs , chcą sie opkupić sami ale po co maja kupowac po 8-10k $ jak moga wypuscic pare takich informacji zbić cenne i opkupić się po 5-6k$ 😉 a pozniej napisać informacje ze jednak sie myliliśmy ten BTC to jednak spoko jest. Pozdrawiam Crypto mniaków

  2. a ja powiem tak, za tym stoi i sie cieszy banksterka, która nienawidzi kryptowalut, dlatego próbują zniechęcić inwestorów – bzdura i tyle, nie jest im to na ręke

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here