Naga Marketskursy walutW ubiegłym tygodniu mogliśmy obserwować podwyższoną zmienność na rynku walutowym. Sprawcą takiego toku wydarzeń był między innymi EBC, który co prawda nie zmieniła poziomu stóp procentowych, jednak przyczynił się do wyraźnych spadków na kursie EUR/USD.


Większe ruchy na rynku doprowadziły do zamknięcia na Stop Lossie pozycji krótkiej na indeksie dolara, którą w portfelu miał Goldman Sachs. Strata wyniosła 1,4%. Pomimo zamknięcia pozycji na stracie, bank w dalszym ciągu jest nastawiony negatywnie do dolara. W ostatnim komunikacie podał, że lepszą okazją do zajęcia pozycji może być sytuacja na parze walutowej USD/JPY.

Zobacz także: Morgan Stanley kupuje EUR/USD

Sytuacja techniczna na kursie USD/JPY

Od flash crashu z początku stycznia, kurs dolara do jena utrzymuje się w tendencji wzrostowej. Według metodologii Overbalance cały czas obowiązują pozycje długie. Sytuacja zmieni się dopiero po wyraźnym wybiciu poziomu 110,80. Wtedy też byłaby szansa na większy ruch spadkowy. Jak na razie, poziom został obroniony w ubiegłym tygodniu i spodziewałbym się dalszych wzrostów, lub ponownego testu wsparcia.

Wykres dolaraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here