Naga Marketsźródło: www.abcnews.go.com

Wraz z nadejściem 2017 roku pojawiło się widmo normalizacji polityki w Stanach Zjednoczonych, które zmieniło strategie walutowe wielu domów maklerskich. Obawy te jednak się nie spełniły.

„Inwestorzy nie powinni się tym martwić, ale skupić się na poszukiwaniu krajów, które skorzystają na poprawie w globalnej gospodarce” – mówi Goldman Sachs. W zeszłym tygodniu bank wydał nową rekomendację zatytułowaną „Go Long the ‘Time to Normalise’ Markets.”

Europa

W Europie Goldman zaleca kupowanie szwedzkiej i norweskiej korony kosztem euro i brytyjskiego funta.

„Cykl ekonomiczny w Szwecji i Norwegii różni się nieznacznie, ale uważamy, że zarówno Riksbank jak i Norges Bank rozpoczną normalizację szybciej niż rynki tego oczekują” powiedział Zach Pandl, jeden z strategów walutowych Goldman Sachs.

„W przypadku Szwecji, inflacja przekroczyła cel Riksbanku i stopa procentowa na poziomie 0,5% wydaje się nie być własćiwa dla gospodarki” – kontynuuje Pandl.

W Norwegii jest bardzo mocny wzrost gospodarczy, pomimo pewnych problemów związanych z niewykorzystaniem możliwości. Bank centralny może rozważyć odwrócenie ostatniej obniżki stóp z marca 2016 roku.

Europejski Bank Centralny będzie utrzymywał stopy procentowe na stałym poziomie, nawet jeśli złagodzi program skupu obligacji. Bank Anglii będzie nadal spoglądał na inflacje, która znajduje się powyżej celu przez niepewność w polityce i długoterminowych ryzyka związane z Brexitem.

Azja

W Azji Goldman sugeruje pozytywne nastawienie do dolara australijskiego i nowozelandzkiego w stosunku do japońskiego jena. Pandl wskazał na podobną dynamikę wzrostu w tej części świata, jak w Europie.

„Wygląda na mało prawdopodobne, aby polityka w Japonii miała się zmienić, a kontrola krzywej dochodowości powinna wzmocnić skutki wyższych stawek globalnych względem jena” – dodaje

USA i Kanada

Patrząc na Amerykę Północną Pandl zaleca sprzedaż dolara w stosunku do jego kanadyjskiego odpowiednika. Bank Kanady może mieć jeszcze więcej niespodzianek dla inwestorów po tym, jak w zeszłym miesiącu rozpoczął proces normalizacji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułOil Coaster – komentarz rynkowy eToro
Następny artykułRaport walutowy Noble Markets, 22 sierpnia
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here