Naga MarketsFiona Lake oraz Robin Brookes – analitycy Goldman Sachs – we wczorajszej nocie klienckiej skupili się na obecnej sytuacji dolara amerykańskiego oraz polityce Banku Rezerw Federalnych. W rekomendacji możemy przeczytać między innymi:

„Zeszłotygodniowe posiedzenie FOMC  przyniosło wiele mieszanych sygnałów. Z jednej strony, zauważalna była zmiana poglądów członków komitetu odnośnie przyszłej ścieżki stóp procentowych (tzw. „dots” – kropki”) kiedy okazało się, że Janet Yellen jest „kropką” opowiadającą się za podwyżką w 2015 roku. Z drugiej strony, jej przemówienie pokazało, że zmiana dotychczasowego sposobu wypowiedzi FEDu nie jest sygnałem akcji politycznych i, że poglądy członków komitetu nie są takie same jak FOMC. Co więcej, o ile ostatnie sześć miesięcy przybliżyło perspektywę podwyżki stóp w kwietniu 2015 roku to wolimy nie brać tego zbyt dosłownie – szczególnie, że nasz zespół amerykańskich analityków spodziewa się pierwszych podwyżek w Q1 2016 roku.”

Czy FED zamierza wysłać jastrzębi sygnał lub po prostu doszło do przekazania sprzecznych informacji? Z punktu widzenia rynków, rozróżnienie nie ma tutaj większego znaczenia. Przede wszystkim dlatego, że premia za ryzyko wyceniona na przednim końcu krzywej amerykańskich stóp jest niewielka. Według prognoz Goldman Sachs niezależnie od tego czy zeszłotygodniowe dane były sygnałem, czy też zwyczajnym szumem informacyjnym niezbędne jest silniejsza wycena premii za ryzyko.


„Jeżeli dane z USA pozytywnie zaskoczą – tak jak się tego spodziewamy – to powinny otworzyć się drzwi do dalszych wzrostów amerykańskiej waluty, szczególnie gdy luzujące motywy polityczne nadal są w grze” – stwierdzają analitycy GS.

W tym ujęciu Goldman Sachs widzi USD do JPY na poziomie 110 pod koniec 2014 roku – oczywiście jeżeli BoJ utrzyma obecne bodźce polityki monetarnej. Analitycy wspominają również o osłabianiu się AUD (kolejne cięcia ze strony RBA już w lipcu) i CAD z powodu coraz łagodniejszego nastawienia BoC.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here