Naga MarketsKurs euro po 1,28 USD w tym roku, uważa Goldman Sachs. Dolar ma dalej tracićZgodnie z najnowszą analizą Goldman Sachs (GS), bank jest zadowolony z optymistycznych prognoz globalnego wzrostu na rok 2021. To z kolei sprzyja utrzymaniu niedźwiedzich perspektyw dla dolara amerykańskiego. Kurs euro do dolara ma wzrosnąć w tym roku do 1,28 USD.

  • Dolar ma się osłabiać w tym roku, uważa Goldman Sachs i MUFG
  • GS prognozuje dla EUR/USD poziom 1,28 na obecnego koniec roku
  • Para walutowa USD/JPY może przekroczyć 100,00

Kurs dolara straci wobec euro i jena, uważa Goldman Sachs

Analitycy Goldman Sachs uważają, że amerykańska waluta będzie się osłabiać przez obecny cały rok. Do marca para walutowa EUR/USD ma dzięki temu to osiągnąć poziom 1,2500.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zanim minie połowa roku kurs euro do dolara dotrze do poziomu 1,2700 USD, uważają analitycy Goldman Sachs. Na koniec roku Eurodolar ma natomiast osiągnąć poziom 1,2800 USD. Ostatni raz, tak dużo za jedno euro trzeb było zapłacić w październiku 2014 roku.

GS wspomniał również o kursie dolara względem jena, gdzie ten do marca ma się osunąć w kierunku 103,00. W II kw. para walutowa USD/JPY ma natomiast dotrzeć do 102,00, a do grudnia 2021 r., analitycy prognozują przekroczenie okrągłego poziomu 100,00.

MUFG również spodziewa się osłabienia dolara 

Analitycy banku MUFG zwracają uwagę na oczekiwania wobec administracji Bidena, która ma wspierać silną politykę dolara amerykańskiego. Jednak według nich fundamenty nie wspierają silnego greenbacka, co wyłania prognozę dalszych osłabień w nadchodzącym roku.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.

Ostatnio, MUFG odniósł się także do waluty euro, która słabo rozpoczęła obecny rok. Analitycy zauważają, że obok SEK była to jedna z najgorszych walut grupy G10.

– Słabość euro na szerokim rynku spowodowała, że ​​indeks EUR ważony handlem spadł o około 1% i w trakcie oddawał zyski wypracowane w grudniu. Euro ma najsilniejszy względny impet spadkowy w stosunku do dolara. Jest to wyraźny zwrot dla wspólnej waluty, która była jedną z lepiej prosperujących walut w zeszłym roku. W obecnym momencie uważamy, że będzie to raczej tymczasowa korekta niż początek trwalszego spadku. Kluczowe poziomy wsparcia dla  pary walutowej EUR/USD znajdują się w przedziale między 1,2000-1,2050 – uważa MUFG.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here