Naga MarketsBieżący tydzień upływa pod znakiem sporej ilości banków centralnych. Za sobą mamy już RBA, dzisiaj o 16:00 poznamy decyzję BoC, a na jutro zaplanowano posiedzenia BoE oraz ECB. W związku z tym Goldman Sachs podzielił się z rynkiem swoimi prognozami odnośnie wyników tychże wydarzeń, przyglądając się również zatrudnieniu w sektorze pozarolniczym oraz stopie bezrobocia w USA


Strefa Euro – ECB

Goldman Sachs spodziewa się utrzymania stóp procentowych na niezmienionym poziomie (stopa refi na 0.05%) oraz braku ogłoszeń odnośnie dodatkowych narzędzi polityki monetarnej. W trakcie konferencji prasowej Mario Draghi zabrzmi jednak silnie gołębio powtarzając po części to co przedstawił we Frankfurcie w zeszły piątek.

Coraz więcej dużych instytucji jest zdania, że Europejski Bank Centralny czeka po prostu na kolejną transzę TLTRO, co będzie miało miejsce w połowie grudnia i nie ma zamiaru wcześniej podejmować jakichkolwiek decyzji.

Wielka Brytania – BoE

Spodziewane utrzymanie stóp procentowych na niezmiennym poziomie (0.5%). Rynek z niecierpliwością oczekuje większej ilości szczegółów co do przyszłych planów Marka Carneya i spółki. Śmiałe plany dotyczące podwyżki stopy procentowej jak na razie coraz bardziej się oddalają.

USA – NFP i stopa bezrobocia

Goldman Sachs spodziewa się odczytu gorsze o 8 tysięcy od konsensusu (228 tysięcy). Cały czas jest to jednak wynik lepszy od poprzedniej publikacji na poziomie 214 tysięcy.

Co do stopy bezrobocia rynki spodziewają się jej spadku do rekordowo niskiego poziomu 5.7%. Analitycy GS nie należą jednak do tak wielkich optymistów i prognozują pokrycie odczytu z ostatnimi wynikami (5.8%).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here