Naga MarketsMimo, iż wiele krajów powoli znosi restrykcje wprowadzone w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa, to pandemia w dalszym ciągu jest obecna. Tylko wczoraj odnotowano ponad 175 tys. nowych zakażeń, z czego ponad 44,5 tys. w samych tylko Stanach Zjednoczonych, gdzie od początku kryzysu na COVID-19 zachorowało niemal 3 mln. osób. To wszystko skłania ekonomistów, do rewizji swoich prognoz dot. sytuacji gospodarczej.

Koronakryzys groźniejszy niż sądzono!
Goldman rewiduje prognozy PKB

Ciągły wzrost liczby osób zakażonych potęguje obawy o konieczność ponownego wprowadzenia częściowo zdjętych już ograniczeń. W związku z tym, Goldman Sachs obniżył swoje prognozy dot. wzrostu gospodarczego w USA na 2020 r.

Mówi o tym główny ekonomista banku, Jan Hatzius. W nocie do klientów wskazał on obawy, iż zdrowe odbicie wydatków konsumenckich, które obserwowane było od połowy kwietnia, w lipcu i sierpniu może ulec spowolnieniu.

– W ciągu ostatnich kilku tygodni sytuacja Covidowa w USA znacznie się pogorszyła – wskazał Hatzius, dodając, że oczekuje obecnie, iż w 2020 r. amerykańska gospodarka skurczy się o 4,6 proc. a w 2021 r. wzrośnie o 5,8 proc.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że jeszcze w poprzedniej projekcji bank zakładał, iż gospodarka USA skurczy się w tym roku “jedynie” o 4,2 proc.

Dobrą wiadomością jest to, że Goldman nie uważa, iż dynamika wzrostu wydatków konsumpcyjnych całkowicie się zatrzyma a jedynie spowolni. W dalszym ciągu ekonomiści oczekują, że gospodarka prawdopodobnie wróci na ścieżkę wzrostu we wrześniu. Mają za tym przemawiać dwa czynniki:

– Po pierwsze, inne duże gospodarki powróciły do podobnego poziomu aktywności przy jednoczesnym opanowaniu wirusa, co pokazuje, że dalszy postęp jest możliwy. Po drugie, zmiany w polityce i zachowaniu, takie jak noszenie masek, dają możliwość kontrolowania wirusa przy minimalnych kosztach ekonomicznych – powiedział Hatzius.

Kurs dolara coraz niżej

Spoglądając na notowania pary walutowej USD/CHF zauważymy, że dolar amerykański osłabia się w relacji do franka szwajcarskiego już piątą sesję z rzędu. Wskutek dzisiejszej jego deprecjacji rynek pokonał techniczne wsparcie w wysokości 0,9435 i znalazł się na jednym z najniższych poziomów od połowy marca br. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs dolara mógłby osunąć się nawet w okolice 0,9260 CHF.

Weź udział w cyklu webinarów i zdobądź międzynarodowy certyfikat

USDCHF Daily

Autor poleca również:


logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułTrading mobilny: nowy cykl analiz z wykorzystaniem platformy Capital.com na smartfony
Następny artykułNotowania złota przekroczyły poziom 1790 USD za uncję
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here