Naga MarketsMarket quotes
Author: Universiteitskrant Univers
Creative Commons Attribution License

“Jesteśmy świadkami niezwykłego zbiegu czynników ryzyka w nadchodzących dniach” – pisze Goldman Sachs w nocie do klientów.

1. Jednym z kluczowych czynników ryzyka makro w tym tygodnie jest oświadczenie FOMC w środę, po którym zaplanowana jest konferencja Janet Yellen.

“Nie spodziewamy się zmian w prognozach, a zatem uważamy, że tempo zwijania zakupów papierów skarbowych i MBS pozostanie na dotychczasowym poziomie. Programy te powinny zakończyć się jesienią. Najbardziej interesującym aspektem decyzji będą zmiany w instrukcjach wyprzedzających, które naszym zdaniem zostaną wprowadzone przy tej okazji.” – stwierdza GS – “Naszym głównym założeniem jest, że Fed pozostawi warunki finansowe bez zmian – poziom który uważamy za właściwy i spójny z planem przyspieszenia wzrostu gospodarczego do 3% z obecnie szykującego się 1,5% w I kwartale.”

2. Niepewność wokół Ukrainy i kierunku wydarzeń.

“Jak dotąd rynki finansowe są zaniepokojone reperkusjami wynikającymi z eskalacji napięć między Rosją a Ukrainą z możliwymi skutkami dla innych, bezpośrednio zagrożonych krajów (Austria, Finlandia, kraje nadbałtyckie oraz Niemcy). Podczas gdy Rosja prawdopodobnie zmniejszyła swoje rezerwy FX w aktywach US przewidując możliwe zamrożenie aktywów, rynki amerykańskie wciąż są napędzane głównie danymi krajowymi.” – wyjaśnia GS.

3. Zmiany  w CNY i możliwe konsekwencje:

“Dostrzegamy zwiększoną zmienność w obrębie CNY w nadchodzących tygodniach, co stoi w zgodzie z zamiarami władz chińskich i prawdopodobnie pomoże w zamykaniu lewarowanych pozycji. Z drugiej strony sądzimy jednak, że USD/CNY nieznacznie umocni się do końca roku – prognozujemy, że ustalona cena wyniesie 6.05 po 12 miesiącach ze względu na przyszłą poprawę aktywności gospodarczej w Chinach oraz ponowny wzrost stóp procentowych, który uczyni ‘carry’ znów atrakcyjnym.

“Konsekwencje dla regionalnych par walutowych będą ograniczone z dwóch powodów. Po pierwsze Chiny czynią kroki w celu wyciszenia rynku na drodze do większej stabilizacji kapitału. Po drugie, uważamy, że postępy CNY nie mają istotnego wpływu na inne waluty azjatyckie.”

Źródło: eFXnews.comConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here