Naga MarketsWedług CCN, Goldman Sachs wstrzymuje się z inwestycjami w kryptowaluty, dopóki rząd USA nie zalegalizuje całkowicie cyfrowych aktywów. W tym tygodniu na konferencji DTCC Martin Chavez, globalny współprzewodniczący działu papierów wartościowych w Goldmanie powiedział, że nie powinniśmy oczekiwać, że bank inwestycyjny bardziej zaangażuje się w krypto, dopóki nie będzie posiadał solidnego wsparcia rządu USA.


Zobacz również: Goldman: FED traci przewagę prognostyczną, negatywne zmiany

Bankierzy Goldman Sachs wolą stablecoiny od Bitcoina

Nie oznacza to jednak, że bankierzy z jednego z największych banków inwestycyjnych na świecie nie są w ogóle zainteresowani nową technologią.

Nadal mamy wiele rzeczy do przeanalizowania. Umowa dotycząca potencjalnych usług świadczonych na rzecz rynku kryptowalut jest nadal w toku. Nie mamy wątpliwości, że wirtualne waluty posiadają interesującą technologię – powiedział Chavez.

Kierownictwo Goldman Sachs wierzy w przyszłość kryptowalut, ale skłaniają się bardziej ku tzw. „stablecoinom” niż ku Bitcoinowi. Chavez kontynuując swoje rozważanie wyjaśniał w jaki sposób waluta wspierana przez rząd zapewnia większe zaufanie do rynku.

Wygląda na to, że bankierzy z Goldman Sachs pokładają nadzieję w przyszłość zasobów cyfrowych, jednocześnie chcą znaleźć rozwiązanie, w którym partia rządząca zapewnia pewną stabilność. Niestety, te dwie rzeczy niekoniecznie dobrze współgrają, tak jak widzieliśmy to z niedawną klęską Tethera.

Wcześniej pomimo ogromnej ilości plotek sugerujących inaczej, Goldman Sachs nie zamierza otwierać instytucjonalnego biura handlu kryptowalutowego (trading desk). Informację Komitetowi ds. Usług Finansowych przekazał dyrektor generalny Goldman Sachs, David Solomon.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here