Naga Marketsgoldman sachsGoldman Sachs zakończyło telekonferencję dla inwestorów, która częściowo skupiała się na perspektywach dot. bitcoina. Bank dość ostro odniósł się do idei inwestowania w kryptowaluty.

  • Goldman Sachs uważa, że kupno kryptowalut „nie ma realnego uzasadnienia inwestycyjnego”.
  • Słowa ekspertów banku spotkały się z krytyką zwolenników kryptowalut.

Goldman Sachs: nie ma sensu kupować kryptowalut

Wielu może jednak poczuć rozczarowanie. Inwestujący gigant nie jest pod wrażeniem rosnących inwestycji instytucjonalnych w kryptowaluty i twierdzi, że kupno tych ostatnich „nie ma realnego uzasadnienia inwestycyjnego”.

Te artykuły również Cię zainteresują
Goldman twierdzi, że BTC nie jest żadną nową klasą aktywów. Według analityków, wiodąca na świecie kryptowaluta ma masę problemów: nie generuje zysków poprzez ekspozycję na wzrost gospodarczy; nie okazała się wiarygodnym zabezpieczeniem przed inflacją; jest wykorzystywana do ułatwienia prania pieniędzy i zakupów w darknecie.

Współzałożyciele giełdy kryptowalut Gemini szybko zareagowali na te słowa. Tyler Winklevoss twierdzi, że Goldman Sachs nie powinno atakować BTC jako środka, który przydaje się przestępcom. Według raportu opublikowanego w zeszłym roku przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości, banki mają w tej kwestii też wiele na sumieniu.

Cameron Winklevoss wskazał również na oficjalny status bitcoina jako towaru.

 

Bliźniacy Winklevoss, którzy są zagorzałymi zwolennikami tworzenia globalnych ram regulacyjnych dla technologii blockchain i kryptowalut, nie poprzestali na tym.

Co jeszcze znalazło się w nowym raporcie banku?

Raport Goldmana Sachs, jaki przedstawiono w czasie telekonferencji, dotyczy również całej gospodarki. Postawiono w nim tezę mówiącą, że rynki globalne osiągnęły już dno i nie popadły jednak w depresję.

Jednak analitycy firmy twierdzą, że pozostaje „znaczna niepewność”, która stoi nam na drodze do powrotu do normalności przed pandemią. Problemem jest los bezrobotnych. Chodzi o to, czy ludzie, którzy zostali zwolnieni, będą mogli szybko odzyskać pracę.

Autor poleca też: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here