Naga Marketsgoldman sachsGoldman Sachs zakończyło telekonferencję dla inwestorów, która częściowo skupiała się na perspektywach dot. bitcoina. Bank dość ostro odniósł się do idei inwestowania w kryptowaluty.

  • Goldman Sachs uważa, że kupno kryptowalut „nie ma realnego uzasadnienia inwestycyjnego”.
  • Słowa ekspertów banku spotkały się z krytyką zwolenników kryptowalut.

Goldman Sachs: nie ma sensu kupować kryptowalut

Wielu może jednak poczuć rozczarowanie. Inwestujący gigant nie jest pod wrażeniem rosnących inwestycji instytucjonalnych w kryptowaluty i twierdzi, że kupno tych ostatnich „nie ma realnego uzasadnienia inwestycyjnego”.

Goldman twierdzi, że BTC nie jest żadną nową klasą aktywów. Według analityków, wiodąca na świecie kryptowaluta ma masę problemów: nie generuje zysków poprzez ekspozycję na wzrost gospodarczy; nie okazała się wiarygodnym zabezpieczeniem przed inflacją; jest wykorzystywana do ułatwienia prania pieniędzy i zakupów w darknecie.

Współzałożyciele giełdy kryptowalut Gemini szybko zareagowali na te słowa. Tyler Winklevoss twierdzi, że Goldman Sachs nie powinno atakować BTC jako środka, który przydaje się przestępcom. Według raportu opublikowanego w zeszłym roku przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości, banki mają w tej kwestii też wiele na sumieniu.

Cameron Winklevoss wskazał również na oficjalny status bitcoina jako towaru.

 

Bliźniacy Winklevoss, którzy są zagorzałymi zwolennikami tworzenia globalnych ram regulacyjnych dla technologii blockchain i kryptowalut, nie poprzestali na tym.

Co jeszcze znalazło się w nowym raporcie banku?

Raport Goldmana Sachs, jaki przedstawiono w czasie telekonferencji, dotyczy również całej gospodarki. Postawiono w nim tezę mówiącą, że rynki globalne osiągnęły już dno i nie popadły jednak w depresję.

Jednak analitycy firmy twierdzą, że pozostaje „znaczna niepewność”, która stoi nam na drodze do powrotu do normalności przed pandemią. Problemem jest los bezrobotnych. Chodzi o to, czy ludzie, którzy zostali zwolnieni, będą mogli szybko odzyskać pracę.

Autor poleca też: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here