Naga MarketsBanki, a w szczególności duże banki inwestycyjne, nie należą do sympatyków kryptowalut, uważając je za zagrożenie dla tradycyjnego świata finansów i nazywając bańką spekulacyjną. Do tego grona dołączył również Goldman Sachs. Sharmin Mossavar-Rahmani będąca CIO w Private Wealth Management Group w Goldman Sachs przyznała w wywiadzie dla Business Insider, że Bitcoin nie jest jedyną bańką. 


Kierująca strategią inwestycyjną dla klientów z aktywami o wartości ponad 10 milionów USD przyznała, że jej zdaniem również druga największa waluta cyfrowa – Ethereum – jest bańką spekulacyjną. Mimo to, przyznała ona także, że kryptografia i kryptowaluty mogą być “niezwykle przydatne”. Wydaje się, że to dwa pozornie sprzeczne ze sobą stwierdzenia nie mają żadnego sensu, ale…

Mossavar-Rahmani powtórzyła sentyment wielu osób w tradycyjnej bankowości i społeczności inwestycyjnej:

“Chociaż podoba nam się koncepcja technologii Blockchain i myślimy, że rozwinie się ona w użyteczne narzędzie dla firm, dla branży finansowej, to uważamy, że kryptowaluty w obecnym formacie są bańką spekulacyjną (…) te wyceny nie mają dla nas sensu. Ponadto uważamy, że te waluty mają poważne wady. Czy jest miejsce na cyfrową walutę, być może sponsorowaną przez jeden z głównych banków centralnych, takich jak Rezerwa Federalna? Tak. Czy to może być niezwykle przydatne? Czy to może obniżyć koszty transakcji? Tak. Ale nie będą to obecnie istniejące kryptowalut”

Mossavar-Rahmani zauważyła również, że kryptowaluty są jedynie niewielką częścią światowej gospodarki. Niezależnie od tego, czy porównasz je do amerykańskiego PKB, czy globalnego PKB, jest to mniej niż jeden procent globalnego PKB.

“Jest wielu ludzi, którzy założyli różne giełdy, infrastrukturę, fundusze hedgingowe w tej przestrzeni, więc oczywiście, zostaną zranieni. Ale to bardzo, bardzo mała część globalnego PKB.”


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Wszystko o Blockchain

Allison Nathan, starszy strateg działu Global Investment Research w Goldman Sachs, skomentowała kryptowaluty w filmie opublikowanym niedawno na stronie internetowej banku inwestycyjnego:

“Jesteśmy optymistami i uważamy, że Blockchain, rozproszona technologia, która leży u podstaw cyfrowych walut, może mieć znaczący i ważny wpływ na różne branże.”

Zauważając, że kryptowaluty są gorącym tematem, Mossavar-Rahmani przyznała, że Goldman Sachs ma osobę na stanowisku, którego praca jest poświęcona omawianiu technologii Blockchain z klientami.

“Jedna z naszych koleżanek, Mary Rich, poświęciła jej mnóstwo czasu i jest tak bardzo rochwytywana, ponieważ każdy chce z nią porozmawiać i dowiedzieć się więcej o kryptowalutach, nauczyć się o Blockchain.”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWood & Company: Rekomendacja Lotosu w górę do „kupuj”
Następny artykuł100. odsłona Trading Jam Session: Szczególna teoria spekulacji wg Rafała Zaorskiego
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here