Naga MarketsAuthor: 401(K) 2012 Creative Commons License
Author: 401(K) 2012
Creative Commons License

W dzisiejszej rekomendacji handlowej Goldman Sachs skupia się na EUR oraz GBP – obie waluty pod koniec zeszłego tygodnia zyskały w stosunku do dolara amerykańskiego, tworząc sobie podstawy do dalszych wzrostów w przeciągu kolejnych dni.


EUR/USD – zamknięcie powyżej 21DMA

Euro do dolara amerykańskiego sporo się napracowało w piątek, aby odbić od dołków i zamknąć tydzień powyżej 21-dniowej średniej kroczącej. Miało to miejsce pierwszy raz od 16 grudnia 2014 roku.

Wszystko wskazuje na to, że korekta ma jeszcze trochę miejsca do rozwinięcia swojego zasięgu. Jeżeli popatrzymy na nią jako potencjalne ABC z dołków z końca stycznia, wtedy ruch zwyżkowy może zatrzymać się dopiero w strefie 1.6661-1.704.

m86

Warto jednocześnie obserwować czy wybicie ponad 21-dniową średnią kroczącą utrzyma się w kolejnych dniach. W szerszej perspektywie – wielomiesięcznej – poziom 1.1237 może odgrywać na Edku bardzo istotną rolę. Jego pokonanie spowoduje przyspieszenie osunięć i ponownie otworzy drogę w stronę 1.10 i niżej.

GBP/USD – silniejsza korekta niż na EUR/USD

Kabel nabiera tempa i po przełamaniu istotnego poziomu z lipca 2014 koryguje coraz szybciej. Na wykresie dziennym rozrysowuje się odwrócona formacja głowy i ramion, której prognozowany cel powinien wypaść w okolicach 1.5477.

Obecne sygnały wskazują, że okrągłe wsparcie 1.50 powinno utrzymać się dłużej niż początkowo zakładano. Trend spadkowy został silnie naruszony w związku z czym obecne poziomy pozwolę jeszcze na trochę ruchów korekcyjnych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here