Naga Marketsźródło: www.abcnews.go.com

Notowania banku Goldman Sachs spadły wczoraj do najniższego poziomu od niemal pięciu miesięcy. Przyczyną załamania były rozczarowujące wyniki za I kwartał — nie udało się sprostać oczekiwaniom zarówno pod względem zysków, jak i przychodów.

Kurs akcji Goldman Sachsa spadł do 215 USD. Jest to kolejny krok w krótkoterminowej sekwencji spadkowej, gdyż doszło do wybicia poprzedniego dołka wypadającego przy 221 USD. Ponadto sygnał sprzedaży wysyła układ średnich kroczących (9-,25- oraz 55-okresowa), które solidarnie podążają na południe. Przed ewentualnym dalszym ruchem na południe warto poczekać na re-test poziomu 221 USD. Dalej celem dla sprzedających powinna być strefa rozciągająca się w okolicy 200 USD — ten okrągły poziom już wcześniej służył za wsparcie oraz opór.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków zagranicznych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

Bank poinformował, że w I kwartale jego wskaźnik EPS wyniósł 5,15 USD, podczas gdy konsensus celował w wynik na poziomie 5,31 USD. Natomiast przychody były równe 8,026 mld USD, przy oczekiwaniach na poziomie 8,446 mld USD. Do wczorajszego raportu Goldman Sachs w 90% przypadków przewyższał oczekiwania rynku. Po raz ostatni Bank rozczarował pod względem zysku na jedną akcję w IV kwartale 2015 roku.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here