Naga MarketsGoldman Sachs jest zdania, że bitcoin nie zagrozi złotuWedług Goldman Sachs Group Inc., złoto i bitcoin mogą współistnieć. Kryptowaluta może jednak zyskiwać na znaczeniu kosztem metalu szlachetnego.

  • Goldmans Sachs jest zdania, że bitcoin i złoto mogą ze sobą współistnieć. 
  • Bank nie uważa jednak, że kryptowaluta to zagrożenie dla złota.

Goldman Sachs: bitcoin zastąpi złoto?

„Niedawne słabe wyniki złota w stosunku do realnych stóp procentowych i dolara wzbudziły obawy niektórych inwestorów, że bitcoin zastępuje złoto jako preferowane zabezpieczenie przed inflacją”

Te artykuły również Cię zainteresują
– przekazał bank w swojej notatce.

„Chociaż zachodzi pewna substytucja, nie postrzegamy rosnącej popularności bitcoina jako egzystencjalnego zagrożenia dla statusu złota jako waluty ostatniej szansy”

– dodano.

Bitcoin gotowy na nową bańkę?

Bitcoin odnotował w tym miesiącu gwałtowny wzrost kursu, przekraczając poziom 23 000 USD. Wcześniej przebił pułap 20 000 USD, czyli ATH z 2017 r. Ten skok ceny wywołał debatę na temat tego, czy ograniczy to w efekcie rolę złota na rynku. Co ciekawe, nawet JP Morgan Chase & Co. twierdzi, że wzrost kryptowalut w finansach głównego nurtu odbywa się kosztem złota.

Instytucje i zamożni inwestorzy unikają jednak ponoć kryptowalut ze względu na „problemy z przejrzystością, podczas gdy spekulacyjne inwestycje detaliczne powodują, że bitcoin działa jako nadmiernie ryzykowny składnik aktywów” – uważają jednak eksperci Goldman Sachs.

„Nie widzimy dowodów na to, że wzrost bitcoina kanibalizuje hossę złota i wierzymy, że obie te strategie mogą współistnieć”

– dodali dalej.

Pamiętajmy jednak, że w 2017 r. część inwestorów złota sprzedało kruszec, by kupić bitcoiny. Ponoć taki proces widać i teraz na horyzoncie. Wątpliwe jednak, by BTC przejęło rolę metalu szlachetnego z tysiącletnimi tradycjami. Możliwe jest jednak, że część kapitalizacji złota przeleje się na rynki kryptowalut w czasie potencjalnej nowej bańki. Ta ostatnia chyba powoli się rozpoczyna…

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here