Naga MarketsOd czasu gdy Goldman Sachs zrewidował swoje prognozy dotyczące EUR/USD jeszcze na początku kwietnia, analitycy banku przygotowali całą serię rekomendacji tradingowych traktujących na rzecz silniejszego dolara amerykańskiego. Prognozy te wydawały się być na tyle pewne, że „zdecydowany” ruch w przeciwną stronę okazał się sporym zaskoczeniem nawet dla samego GS.

W tym tygodniu, Goldman Sachs opublikował nową rekomendację skupiając się teraz na drugiej stronie równania i przypatrując dokładniej walucie europejskiej. Analitycy banku mówili między innymi o swoich przewidywaniach co do kursów EUR i jak powiązane są z prognozami obecnych zmian cenowych na EUR/USD. Poświęcili również uwagę ostatniemu wystąpieniu ECB, które przybrało silnie gołębią retorykę:

„W zeszły czwartek prezes Draghi dał jasno do zrozumienia, że polityka monetarna może być luzowana dalej już 5 czerwca. Do tego czasu, pracownicy banku centralnego mają zgromadzić więcej dowodów potwierdzających trajektorię inflacji, w celu osiągnięcia większości głosów w Radzie Prezesów. Wiele wskazuje, że decyzja o wdrożeniu mniej konwencjonalnych reguł gry, które mogą same w sobie wywołać falę politycznych ataków, została specjalnie przesunięta na okres po wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbywają się na koniec maja.” – zauważa Goldman Sachs.

Europejscy analitycy banku spodziewają się równoległego, spadkowego przesunięcia o 15 punktów bazowych stopy depo (na -15 punkt bazowych) i stopy refinansowania (na 10 punktów bazowych). Z punktu widzenia samej strategii, twierdzą natomiast, że ECB może mieć spore trudności z przesuwaniem cen aktywów przy wykorzystaniu samej polityki stóp procentowych (obligacje nie zaliczyły wyraźnych rajdów po ostatnich uwagach Mario Draghi’ego).

„Idąc na przód jesteśmy zdania, że polityka ECB stanie się łatwiejsza w porównaniu do tej uprawianej przez FED. Powinno to pozwolić na co najmniej delikatne podbicie inflacji strefy euro do góry i położyć spadkową presję na wspólną walutę” – dodaje Goldman Sachs.

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe czynniki, analitycy banku spodziewają się wzrostu długoterminowych rentowności w strefie euro. Zwracają również uwagę na wystromienia krzywej EUR w stosunku do krzywej USD, co ma oznaczać kompresję w różnicy stopy nominalnej. Powinno to pchnąć w górę całą strukturę o około 30-40 punktów bazowych powyżej 10-cio i 30-o letnich  rentowności  w trzecim kwartale bieżącego roku. Taka zmiana może pomóc dolarowi umocnić się w stosunku do większości majorsów.

Goldman Sachs przewiduje, że EUR do USD spadnie do poziomu 1.30 jeszcze przed końcem tego roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here