Naga Marketskursy walutZespół analityków FX zatrudnionych w Goldman Sachs wziął sobie chyba bardzo mocno do serca obronę swoich prognoz mówiących, że na EUR/USD istnieje bardzo silne ryzyko spadkowe. Szczególnie kiedy okazało się, że nastroje wśród inwestorów wskazują coś całkowicie innego – coraz mniej uczestników rynku wierzy w dosyć pesymistyczne przewidywania Goldman Sachs.

Dzisiaj, GS wypuściło kolejną notę omawiającą potencjalne scenariusze po czerwcowym spotkaniu ECB oraz to jak mogą wpłynąć na wspólną walutę. Według Goldman Sachs trzy poniższe mają największą szansę na realizację:

1)Jastrzębie cięcia stopy depozytowej i brak jakichkolwiek dodatkowych poszlak wskazujących na dalsze luzowanie polityki

„Uważamy, że realizacja takiego scenariusza przyniesie spadki na EUR/USD o około trzy duże figury. Naszym zdaniem rynek w dużej mierze już je wycenił (co widzieliśmy przed zeszłotygodniowym posiedzeniem ECB” – wyjaśnia GS.

2) Gołębie cięcie stóp depo i jednoczesna zapowiedź prezesa Draghi’ego odnośnie podniesienia rangi skupu aktywów – co ma być spowodowane spadkową korektą prognoz inflacyjnych.

„Naszym zdaniem jest to jeden z najbardziej prawdopodobnych scenariusz – szczególnie kiedy weźmiemy pod uwagę jak ciężkie może okazać się osiągnięcie nawet zaniżonych celów inflacyjnych. Według nas ECB zdecyduje się na ich obniżenie z poziomu 1% do 0,8%. Realizacja tego scenariusza pociągnie EUR/USD w dół o kolejne 3-4 duże figury.” – dodaje Goldman Sachs.

3) Działania zbliżone do polityki FEDu i wprowadzenie QE

„Taki scenariusz przyniósłby najprawdopodobniej bardzo silne spadki na EUR/USD – prawdopodobnie do poziomów tak niskich jak 1.25. Scenariusz ten wydaje się być jednak najmniej prawdopodobny. Zespół naszych europejskich analityków uważa, że szansa na realizację tego założenia przed końcem 2014 roku wynosi zaledwie 15%” – podsumowuje Goldman Sachs.

Czy prognozy GS w końcu się sprawdzą? Czy Prezydent Draghi podczas czerwcowego posiedzenia ECB będzie zmuszony do podjęcia zdecydowanych kroków po kilku miesiącach stagnacji? Przekonamy się już wkrótce.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here