Naga MarketsGoldman Sachs i bitcoin: Bank uruchamia ograniczony trading desk BTCJeden z największych banków inwestycyjnych na świecie właśnie uruchomił dział handlu kryptowalutami – chociaż kierownictwo zapewnia, że będą to tylko instrumenty pochodne i instytucja nie będzie posiadała fizycznych aktywów w swoich księgach rachunkowych. Raport CNBC z ujawnił wewnętrzną informację rozesłaną w Goldman Sachs zapowiadającą uruchomienie działu handlu kryptowalutami. Biuro będzie częścią działu walut globalnych i rynków wschodzących Goldmana i będzie nadzorowane przez szefa działu aktywów cyfrowych, Mathew McDermotta.

  • Trading desk ma handlować jedynie dwoma rodzajami derywatów (instrumentów pochodnych)
  • Goldman Sachs angażuje się w rynek bitcoina również w inny sposób, m.in. poprzez inwestycje w startupy kryptowalutowe

Goldman Sachs oferuje klientom handel na BTC poprzez instrumenty NDF

Wiadomość pojawia się wkrótce po informacji, że Goldman zaczął oferować klientom handel BTC poprzez non-deliverable forwards (NDF), instrument pochodny powiązany z ceną bitcoina. Obserwatorzy zauważyli, że ten wybór instrumentu pochodnego zmniejsza ryzyko ekspozycji Goldmana na BTC, ponieważ transakcje są realizowane i rozliczane w gotówce.

Te artykuły również Cię zainteresują
Notatka, przygotowana przez partnera Goldmana Rajesha Venkataramaniego zauważa, że nowo utworzony trading desk będzie obecnie handlować tylko NDF oraz kontraktami futures na giełdzie CME.

Venkataramani wyjaśnia, że gigant zarządzania aktywami “nie jest w stanie handlować bitcoinem, ani żadną kryptowalutą (w tym etherem) na bazie fizycznej” i że będzie ostrożny w handlu i oferowaniu klientom ekspozycji na aktywa poza derywatami bitcoinowymi.

Patrząc w przyszłość, kontynuując poszerzanie naszej obecności na rynku, choć w sposób umiarkowany, selektywnie włączamy nowych dostawców płynności, aby pomóc nam w rozszerzaniu naszej oferty  – napisał Venkataramani .

Pod koniec 2017 roku pojawiły się plotki, że firma zarządzająca aktywami bada możliwość uruchomienia kryptowalutowego trading desku (choć wtedy obawiano się o bezpieczeństwo). Plany te zostały jednak porzucone i instytucja powróciła do nich dopiero w ostatnich miesiącach.

Pomimo ostrożnego wejścia w handel, Goldman agresywnie szuka innych możliwości czerpania korzyści z technologii blockchain. Firma bierze udział w niedawno ogłoszonej sprzedaży obligacji cyfrowych o wartości 120 milionów dolarów na Ethereum, a na początku tygodnia uczestniczyła w zbiórce 15 milionów dolarów dla startupu Coin Metrics zajmującego się wywiadem kryptowalutowym.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

invest

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here