Naga Markets

Goldman Sachs Group Inc. przewiduje dalsze wzrosty złotaPodczas gdy złoto przechodziło ostatnio relatywnie duża wahania ceny, analitycy z jednego z najbardziej rozpoznawalnego banku inwestycyjnego – Goldman Sachs Group wydają notę wobec kruszcu. Według nich również dalsza perspektywa wzrostowa jest w grze, a kontrakty na metal szlachetny mogą niebawem przekroczyć nawet 2 tys. dolarów za uncję. Dodatkowo Goldman nie przewiduje, że obecny kryzys bankowy przeleje się na rynek towarów.

  • Kurs metali szlachetnych miał spore zawirowania w ostatnim czasie
  • Rynek zareagował relatywnie silnie podczas środowej sesji na przemówienie Fedu
  • Analitycy szacują dalsze wzrosty kruszcu, przekraczające 2 tys. dolarów z uncję
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Goldman: Kurs złota nadal z perspektywą wzrostową

Według najnowszego raportu, Goldman Sachs Group Inc. przewiduje, że cena złota osiągnie 2050 dolarów w ciągu najbliższych 12 miesięcy, ponieważ pozostaje ono “przystanią” w niepewnych okolicznościach. Towary w szerszym ujęciu wzrosną o 28%, według analityków banku.Goldman nie przewiduje, że obecny kryzys bankowy przeleje się na rynek towarów. Ropa naftowa będzie kolejnym towarem na fali wzrostowej, wraz z rosnącym popytem w Chinach, który osiągnie 16 mln baryłek dziennie – przewidują analitycy.

wykres Kurs złota XAUUSD 23.03.2023
Kurs złota XAUUSD 23.03.2023

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty FUTURES

Sprawdź ofertę Interactive Brokers

Złoto będzie powoli piąć się w górę dzięki zakupom przez banki centralne i obawom geopolitycznym, pomimo krótkoterminowych ryzyk, takich jak prawdopodobne spowolnienie chińskich zakupów fizycznych, ale przebicie się powyżej 2.100 USD wymagałoby rozpoczęcia przez Fed faktycznych cięć stóp, co nie jest jego zdaniem możliwe – powiedział analityk Goldman.

Goldman powiedział również w raporcie, że jest przekonany o swojej tezie o “supercyklu” towarowym, w którym ograniczenia podaży staną się wyraźne jeszcze w tym roku, co spowoduje kolejny wzrost cen, dodając, że w najbliższym czasie faworyzuje metale nad ropą.

Autor poleca również:

AVA Trade

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
Poprzedni artykułInvest Cuffs 2023 – największy KONGRES INWESTYCYJNY w kraju 24-25 marca w Krakowie
Następny artykułStrategia “Ustaw i zapomnij” na rynku Forex – Nial Fuller
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.