Naga MarketsBanknoty funta szterlinga (GBP) o nominale 5, 10 oraz 20Ubiegły rok nie zakończył się po myśli inwestorów byczo nastawionych do funta szterlinga. Czy 2019 rok będzie różnił się pod tym względem? Według analityków Goldman Sachs istnieją szansę na wzrosty funta w stosunku do pozostałych walut G-10.

Według analityków Goldman Sachs, ryzyko braku porozumienia ws. Brexitu znacznie spadło. Ponadto funt względem dolara umacniał się przez 5 tygodni z rzędu. Wzrosty przyspieszyły po porażce Theresy May w głosowaniu nad jej planem opuszczenia UE przez Wielką Brytanię. Tym samym zwiększyły się szanse, że Zjednoczone Królestwo jednak pozostanie w Unii Europejskiej. Dziś natomiast możemy się spodziewać nowej propozycji umowy ze strony brytyjskiej premier.

“Wydarzenia z ubiegłego tygodnia odczytywalibyśmy jako wskazujące na późniejszy, bardziej ‘miękki’  Brexit lub potencjalnie żaden Brexit” – oświadczył w wywiadzie dla Bloomberga Zach Pandl, dyrektor strategii waluty globalnej oraz strategii rynków wschodzących w Goldman Sachs. “Uważamy, że będzie to najwyższy kurs wymiany G-10 w tym roku” – dodał wypowiadając się o funcie szterlingu.

Skuteczna obrona linii trendu na GBP/USD

Kurs funta w relacji do dolara w drugiej połowie ubiegłego tygodnia dotarły do linii trendu spadkowego biegnącej od szczytu z września 2018 roku. Jak widać na wykresie dziennym poniżej, linia ta została pozytywne przetestowana.

Zobacz też: Brytyjscy parlamentarzyści przejmą kontrolę nad Brexitem?

W wyniku odbicia notowania GBP/USD wróciły w piątek pod opór na 1.2922. Dziś natomiast cena testuje dynamiczne wsparcie w postaci kanału średnich EMA 10/20. Utrzymanie notowań ponad tym wsparciem daje szanse na kolejny atak, na opór / linię trendu. Jej skuteczne pokonanie otwierałoby drogę do 1.3257.

Analizowany instrument posiada w swej ofercie broker XM, który zapewnia spready już od 0,0 pipsów, ponad 300 instrumentów oraz 30 USD na start >>

notowania GBP/USD wróciły w piątek pod opór na 1.2922tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here