Naga MarketsSiła dolara jest podstawą naszych prognoz na ten rok, jak i następny, szczególnie w porównaniu do walut krajów z grupy G10. Nadal na tej sile będziemy opierać swoje przewidywania na końcówkę tego roku jak i na rok 2015. W tym roku najważniejszym czynnikiem na rynku walutowym było wyraźne osłabienie kursu EUR/USD, spodziewamy się również dalszego osłabienia jena. Uważamy, że kombinacja powiększającej się różnicy w wysokości stóp procentowych, presji na obniżkę cen ropy naftowej oraz stabilności we wzroście gospodarczym w USA są wystarczającymi powodami wiary w silniejszego dolara.

Biorąc pod uwagę fakt, że dolar jest w gronie najsilniejszych walut tego roku, powszechną opinię o tym, że wzrost siły amerykańskiej waluty będzie kontynuowany, a stopy procentowe będą jeszcze bardziej zróżnicowane, należy zadać pytanie, czy aby na pewno tak będzie. Co jeśli euro i jen się wzmocnią? Nawet jeśli EBC i BoJ będą skuteczne w swojej polityce inflacyjnej, to nadal możemy spodziewać się, że stabilny i silny dolar będzie wzrastał szybciej od europejskiej i japońskiej waluty i w rezultacie nadal będzie zwiększał swoją przewagę.

Prognozujemy, że do końca 2015 roku EUR/USD będzie na poziomie 1,15, a USD/JPY osiągnie poziom 130, a do końca 2017 roku nawet 140. Wygląda na to, że weszliśmy w fazę długotrwałej odbudowy siły dolara, więc rynki mogą być pewne tego trendu. Jeśli przyjrzymy się długoterminowym tendencjom, obecna siłą dolara jest jeszcze mizerna w porównaniu do tego, co nas czeka.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here