Naga MarketsGoldman-SachsGoldman Sachs, jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie w swojej dzisiejszej nocie do klientów wieszczy potężne spadki na EUR/USD. Co miałoby być powodem powrotu do trendu z pierwszej połowy tego roku? Odpowiedź znajduje się poniżej:


W dzisiejszej nocie do klientów bank poruszył temat europejskiego programu luzowania ilościowego przeprowadzanego przez EBC. Ekonomiści Goldman Sachs przewidują, że program ten w swojej dotychczasowej formie musiałby być przedłużony do połowy 2017 roku by przynieść zakładany przez EBC skutek. Data podana przez specjalistów banku znacznie odbiega od tej oficjalnej, ustalonej na wrzesień przyszłego roku. Co wpłynęło na takie wnioski?

Przede wszystkim ustalona wielkość skupu aktywów. 60 mld EUR na miesiąc wydawało się odpowiednią kwotą przy starcie programu, jednak biorąc pod uwagę późniejszy rozwój wypadków i kolejne odczyty dotyczące kondycji gospodarki Strefy należało zrewidować ten pogląd. Bank przyznaje, że w okresie przygotowań do europejskiej wersji programu QE jego specjaliści spędzili sporo czasu na odwzorowaniu wzrostu bilansu EBC względem poziomu EUR/USD. Wyniki osiągnięte przez bank były zbieżne z spadkiem EUR/USD o całe 10 figur. C78

Odnośnie ostatniego powrotu EUR/USD w rejony 1,14 Goldman Sachs stwierdza, że były one wynikiem wzrostu awersji do ryzyka związanego z sytuacją w Chinach. Rozszerzenie aktualnego programu na warunkach przewidywanych przez naszych ekonomistów może rozszerzyć tę wartość o kolejne 4 figury, jednak jest to zaledwie dolna granica. Miałoby się tak stać z powodu lepszego zakotwiczenia rentowności Bundów po tym, jak Bundesbank ograniczył własne zakupy w ramach programu.

Celem programu jest powstrzymanie inwestorów od nabywania instrumentów bezpiecznych, takich jak niemieckie Bundy – przyznaje bank – co z kolei oznacza przymus utrzymania oprocentowania tych papierów na stabilnym i dość niskim poziomie. Sądzimy, że będzie to skutkować dalszymi spadkami EUR/USD i w zależności od tego jak wiarygodne jest rozszerzenie programu przez EBC istnieje szansa na spadki w wartości od 6 do 10 figur – czytamy w nocie. Goldman Sachs nadal utrzymuje swoją długoterminową prognozę zakładającą poziom 0,95 na EUR/USD w przeciągu następnych 12 miesięcy.

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTrade Ideas od UBS. Pod lupą EUR/USD, USD/CAD, NZD/USD.
Następny artykułBarclays: sprzedawajcie AUD i NZD względem CAD.
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here