Naga MarketsW ostatnim raporcie datowanym na 18 września analitycy Goldman Sachs jednego z największych banków inwestycyjnych na świecie, ocenili bieżący i przyszły kurs najpopularniejszej pary walutowej EUR/USD. Swoją opinię uzasadnili licznymi, fundamentalnymi spostrzeżeniami oraz wskazali potencjalne scenariusze i cele dla notowań pary EUR/USD.


Rekomendacje dużych banków publikujemy przy wsparciu brokera STO.

Według analityków technicznych z Goldman Sachs, fale Elliotta sugerują, że na EUR/USD może pojawić się kolejny impuls w dół zgodnie z dominującym trendem spadkowym od kwietnia 2018 roku. W dzisiejszym raporcie analitycy przypominają również, iż od połowy sierpnia notowania EUR/USD pozostają w korekcie wzrostowej.

Zobacz również: Rabobank krótko o głównych indeksach walutowych

– Ostatnie wzrosty identyfikujemy jako korektę ABC. Poziom, który jest w centrum naszej uwagi to 1.1515, gdyż stanowi kluczowe wsparcie dla fali B. Potencjalna fala B może rozciągać się aż do zakresu 1.1928 – 1.946, który może zostać wystawiony na próbę po przebiciu szczytu z końca sierpnia 1.1733. Następnie spodziewamy się powrotu do głównego trendu– napisali analitycy Goldman Sachsa.

 Zostań klientem STO i otrzymuj tygodniowe Big Bank Report

– Dotarcie do strefy 1.1928 – 1.1946 zakończyłoby pełną korektę. Po tym kurs EUR/USD powinien znaleźć się w lepszym miejscu, aby powrócić do bazowego trendu spadkowego. Alternatywnym scenariuszem jest możliwość, że fala B przekształci się w złożoną konsolidację między  1.15 – 1.17 przez pewien okres czasu – dodali.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułFXC Markets – uważaj na klon znanego brokera
Następny artykułKomentarz giełdowy – rynki w górę po ogłoszeniu taryf celnych
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here