Naga MarketsKurs dolara (USD) spadnie o kolejne 4% w tle wyborów w USAWedług Goldman Sachs Group., dolar (USD) może spaść do najniższego poziomu z 2018 roku w związku ze wzrostem prawdopodobieństwa wygrania przez Joe Bidena wyborów w USA. Indeks dolara (DXY) spada dwa tygodnie z rzędu znosząc wcześniejszy impuls wzrostowy i kierując się w stronę tegorocznych minimów.

  • Bank zaleca kupno peso meksykańskiego, rupii indyjskiej w stosunku do USD
  • W sierpniu fundusze hedgingowe po raz pierwszy od 2018 r. obróciły swoje pozycje netto przeciwko dolarowi
  • Goldman dołącza do takich firm takich jak UBS Asset Management i Invesco Ltd. prognozując słabszego dolara

Wynik wyborów w USA może przywrócić dołki na indeksie dolara z 2018 roku

Logo Goldman SachsRyzyko jest skierowane w stronę osłabienia dolara i widzimy stosunkowo niskie szanse na pozytywny scenariusz dla rynków tj. wygraną Trumpa. To może przywrócić indeks DXY na dwuletnie minima – napisali stratedzy, w tym Zach Pandl w piątkowej notatce.

Dodatkowo w sierpniu fundusze hedgingowe po raz pierwszy od 2018 r. obróciły swoje pozycje netto przeciwko dolarowi.

Goldman dołącza do takich firm takich jak UBS Asset Management i Invesco Ltd. prognozując słabszego dolara, ponieważ Biden zwiększa swoją przewagę nad prezydentem Donaldem Trumpem na mniej niż trzy tygodnie do wyborów. Eksperci zalecają krótką pozycję względem dolara wobec koszyka ważonego zmiennością, składającego się m.in. z peso meksykańskiego, południowoafrykańskiego randu i rupii indyjskiej.

Stratedzy sugerują również kupowanie euro, dolara kanadyjskiego i australijskiego przeciw dolarowi. Bank utrzymuje długą rekomendacje względem juana poprzez chińskie obligacje rządowe.

Szeroki margines w obecnych sondażach zmniejsza ryzyko opóźnionego wyniku wyborów – dodano.

Indeks dolara nieznacznie odbija w nowym tygodniu

Indeks dolara amerykańskiego (DXY) spadł w tym roku o ponad 3% – notując w poniedziałek nieco ponad 93 poziom. Wynika to głównie z reakcji inwestorów na bezprecedensowy bodziec pieniężny, związany z pandemią, ze strony Rezerwy Federalnej i najniższych stóp procentowych w historii USA. Wskaźnik był notowany poniżej poziomu 89,0 po raz ostatni w 2018 r., co oznaczałoby dalszy spadek o ponad 4%.

Plus500
Kurs indeksu dolara na interwale dziennym, tradingview
Kurs indeksu dolara na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here