Naga MarketsGoldman Sachs, amerykański gigant bankowości inwestycyjnej podjął współpracę z chińska firmą technologiczną Ant Group, która ma przeprowadzić IPO o wartości blisko 30 mld dol.

  • Ant Group jest właścicielem Alipay – systemu płatności internetowych
  • Spółka jest uznawana za największy fintech na świecie
  • Ant Group jest także największym start-upem w historii o wartości ponad 150 mld dol.

Rerordowe IPO chińskiego giganta już wkrótce

Ant Group jest spółką związaną z chińskim liderem sprzedaży internetowej Alibaba Group. Plany przeprowadzenia IPO Ant Group zakładają jednoczesne wprowadzenie spółki na rynek giełdowy w Hong Kongu i Szanghaju. Według niektórych źródeł, może to być największe IPO w historii i ma mieć miejsce już w przyszłym miesiącu.

Wielu może kojarzyć Ant Group dzięki Alipay – platformie , która obsługuje płatności internetowe. Tylko w zeszłym roku Alipay obsłużyło transakcje o wartości 16 bln dol. Platforma cechuje się wzrostem swojej działalności, a zysk Ant Group w zeszłym roku wyniósł aż 2,5 mld dol.

CMC
Koronawirus straszy rynki - wykorzystaj sytuację. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Jak do tej pory największą pierwszą ofertą publiczną na świecie było wejście na rynek Saudi Aramco, saudyjskiej spółki związanej z wydobyciem ropy. Wydarzenie to miało miejsce w grudniu, a arabska firma stała się w pewnym momencie największą spółką notowaną na giełdzie w historii, przekraczając nawet magiczną barierę 2 bln dol. kapitalizacji rynkowej. Poprzez IPO na giełdzie w Rijadzie, Saudi Aramco pozyskało 29,4 mld dol.

IPO Ant Group ma być jeszcze większe niż Saudi Aramco i spółka może pozyskać nawet 30 mld dol. w IPO na swój rozwój. Alibaba, który posiada 33% udziałów w Ant Group w swoim IPO na amerykańskiej giełdzie w 2014 roku pozyskał 25 mld dol. Trzecie miejsce jeśli chodzi o wartość IPO piastuje Agricultural Bank of China z 22,1 mld dol., który niegdyś był w tym rankingu liderem po swojej pierwszej ofercie publicznej w 2010 roku.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here