Naga MarketsAuthor: vtravelled.com
Creative Commons Attribution License

W dzisiejszej nocie skierowanej do klientów, Goldman Sachs nawiązuje do swoich niedawnych, zwyżkowych prognoz dotyczących dolara amerykańskiego. Analitycy banku przyznają, że cena poszła „w zdecydowanie” przeciwnym kierunku, nie pokrywając się z oczekiwaniami:

„Pomimo imponującej serii pozytywnych zaskoczeń danymi makro – mowa tutaj w szczególności o zeszło piątkowych payrolls – dolar osłabił się (Rysunek 1). Nawet fakt przesunięcia dyferencjału dwuletnich stóp – bardzo ważnego czynnika wpływającego pozytywnie na dolara – nie odbił się na jego wzrostach i nie zahamował spadków (Rysunek 2)” – wyjaśnia GS.

Sytuacja na dolarze amerykańskim uległa zmianie – zdecydowanie odchylając się od norm zauważalnych w latach 2010-2012. USD obecnie natychmiastowo rośnie w siłę po dobrych danych, podczas gdy dawniej miał tendencję do delikatnego osłabiania. Według ekonomistów Goldman Sachs oznacza to, że inny czynnik oprócz samego wzrostu, powoduje obecne osłabienie amerykańskiej waluty. GS pozwoliło sobie nawet nazwać tę nieokreśloną bliżej i niezidentyfikowaną siłę rynkową Ciemną Materią:

„Na rynku znajduje się jeszcze coś – nieznane przepływy, które zwykliśmy nazywać Ciemną Materią. Naszym głównym kandydatem do tego tytułu jest akumulacja rezerw przez Chińczyków. Istnieje tutaj co prawda wiele przypuszczeń i niejasności, jednak przejście od dawnej akumulacji rezerw do instrumentów skarbu państwa odbija się na długoterminowej rentowności oraz na samym dolarze” – sugeruje Goldman Sachs.

Co jednak oznacza to dla USD?

„Według nas przepływy te powinny zacząć słabnąć w przyszłości, co umożliwi natychmiastowe odzyskanie siły przez dolara, przenosząc się bardzo szeroko na korzystne zachowania ceny” -przewiduje GS.

W rezultacie bank zachowuje swoje pozytywne prognozy odnośnie amerykańskiej waluty w okresie średnio- i długoterminowym.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here