Naga Marketsgoldman-sachs-logoAnalitycy Goldman Sachs aktualizują swoje podejście do przyszłej polityki Rezerwy Federalnej i ogłaszają, że szanse na wrześniową podwyżkę stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych znacząco spadły.


Według oceny banku, szanse na to, że na wrześniowym posiedzeniu FOMC zapadnie decyzja o podwyżce amerykańskich stóp procentowych sięgają 40%. To o 15 pp. mniej niż jeszcze w ubiegłym tygodniu – informują.

Powodem tak znaczącej rewizji szacunków podwyżki mają być ostatnie dane makroekonomiczne. Goldman Sachs wskazuje na znacznie słabszy niż prognozowany odczyt PMI oraz brak jasnego sygnału ze strony znaczących członków Fed.

To już druga zmiana szacunków podwyżki dokonana przez bank w ciągu minionych dni. Tuż po publikacji sierpniowego raportu payrolls Goldman Sachs podniósł swoją ocenę prawdopodobieństwa podwyżki do wspomnianych wyżej 55%. Po zaledwie czterech dniach zmuszony został do ponownej aktualizacji swojej oceny. Mimo braku wiary we wrześniowy termin, analitycy Goldman Sach nadal przekonują, że Fed dokona przynajmniej jednej podwyżki w tym roku. Szanse na takie posunięcie oceniane są na 70%.

EUR/USD po wczorajszych wzrostach pozostaje w szerokim kanale bocznym
EUR/USD po wczorajszych wzrostach pozostaje w szerokim kanale bocznym


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułŚrodowy przegląd rynków – EURUSD, USDJPY, GOLD
Następny artykułNZDUSD na 15-miesięcznym maksimum
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here