Naga MarketsGoldman Sachs jest przekonany iż siła dolara będzie najbardziej widoczna w najbliższym czasie względem euro i jena. Powody takiej sytuacji są podobne w obu przypadkach.

1 – Deprecjacja jena i euro będzie podtrzymywana poprzez kolejne luzowanie polityki monetarnej przez EBC oraz BOJ, dodatkowo proces ten powinno przyśpieszyć zacieśnianie polityki przez USA, które według Goldman Sachs rozpocznie się we wrześniu 2015.

2 – Grudniowy negatywny odczyt inflacji w strefie euro (-0,2% RR) powinien według Goldman Sachs przełożyć się na wyraźne działania EBC w celu poprawy tego wyniku już na najbliższym posiedzeniu 22 stycznia.

3 – Duży spadek cen ropy utrudnia utrzymaniu przez BOJ inflacji na poziomie 2% rocznie (jedną z głównych składowych w tym przypadku są ceny energii). Ewentualne spadki poziomu inflacji poniżej założonego celu powinny przełożyć się na kolejne luzowania polityki w drugiej połowie 2015 roku.

GS_20150116

W związku z powyższym Goldman Sachs przewiduje iż kurs EURUSD powinien spaść w okolicę 1,08 w ciągu najbliższych 12 miesięcy z obecnego poziomu 1,15. Natomiast kurs USDJPY na koniec 2015 powinien oscylować w okolicy 130, a w 2017 powinien się zbliżyć do 140.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here