TMS


Goldman Sachs

Goldman Sachs zatrudnia pierwszego pracownika, który skupi się wyłącznie na cyfrowych walutach. Bank bada również możliwość stworzenia pierwszego Trading Desku dla Bitcoina.


Justin Schimdt, bo o nim mowa to absolwent MIT, wcześniej pracował w Seven Eight Capital oraz Merryl Lynch, teraz dołączył do nowojorskiego banku jako wiceszef i dyrektor rynku aktywów cyfrowych w pionie papierów wartościowych firmy. Bedzie eksplorował jak głęboko może zaangażować się Goldman w powstającym rynku – potwierdziła rzeczniczka banku.

Szmidt będzie również badał możliwość utworzenia biura tradingowego, jeśli ten pomysł zostałby wdrożony, będzie to pierwszy bank z Wall Street, który to zrobi. Tak się składa, że Goldman już zajmuje się clearingiem na kontraktach bitcoin, dla kilku swoich klientów, podobnie jak największy konkurent Morgan Stanley.

Goldman Sachs: Kryptowaluty są bańką ale mogą być niezwykle przydatne

W ubiegłym roku spora liczba banków zainteresowała się tym rynkiem, kiedy to cena poszybowała do 20k USD za jednego bitcoina. “W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie klientów różnymi produktami cyfrowymi, staramy się jak najlepiej dopasować swoją ofertę w tej przestrzeni” – powiedziała rzeczniczka banku.Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here