Naga MarketsGoldman Sachs

Goldman Sachs zatrudnia pierwszego pracownika, który skupi się wyłącznie na cyfrowych walutach. Bank bada również możliwość stworzenia pierwszego Trading Desku dla Bitcoina.


Justin Schimdt, bo o nim mowa to absolwent MIT, wcześniej pracował w Seven Eight Capital oraz Merryl Lynch, teraz dołączył do nowojorskiego banku jako wiceszef i dyrektor rynku aktywów cyfrowych w pionie papierów wartościowych firmy. Bedzie eksplorował jak głęboko może zaangażować się Goldman w powstającym rynku – potwierdziła rzeczniczka banku.

Szmidt będzie również badał możliwość utworzenia biura tradingowego, jeśli ten pomysł zostałby wdrożony, będzie to pierwszy bank z Wall Street, który to zrobi. Tak się składa, że Goldman już zajmuje się clearingiem na kontraktach bitcoin, dla kilku swoich klientów, podobnie jak największy konkurent Morgan Stanley.

Goldman Sachs: Kryptowaluty są bańką ale mogą być niezwykle przydatne

W ubiegłym roku spora liczba banków zainteresowała się tym rynkiem, kiedy to cena poszybowała do 20k USD za jednego bitcoina. “W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie klientów różnymi produktami cyfrowymi, staramy się jak najlepiej dopasować swoją ofertę w tej przestrzeni” – powiedziała rzeczniczka banku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułStudenci Harvardu uruchamiają fundusz kryptowalutowy
Następny artykułGiełda CBOE chce obniżyć koszty kontraktów futures na Bitcoina
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here