Naga MarketsDłoń wkładająca Bitcoina (BTC) do portfelaBitGo, rynkowy lider w zakresie zabezpieczeń kryptowalut klasy instytucjonalnej, ogłosił dziś zamknięcie drugiej rundy finansowania serii B. Nowi inwestorzy, grupa Goldman Sachs Principal Strategic Investments oraz Galaxy Digital Ventures LLC, spółka typu venture capital Michaela Novogratza, dołączają do Valor Equity Partners, Craft Ventures, DRW i Redpoint Ventures.

Daje to łączną kwotę podniesioną w tej rundzie finansowania do 58,5 miliona dolarów.
Środki finansowe będą wspierać rozwój krypto-portfela BitGo wartego bilion dolarów.

“Ta strategiczna inwestycja Goldman Sachs i Galaxy Digital Ventures potwierdza zarówno nasze możliwości rynkowe, jak i wyjątkową pozycję” – powiedział Mike Belshe, CEO BitGo.
“Nikt nie ma pozycji lepszej niż BitGo do obsługi inwestorów instytucjonalnych, którzy chcą handlować kryptowalutami i aktywami cyfrowymi. Dlatego koncentrujemy się nad dojściem do tego, czego potrzeba, by zabezpieczyć bilion dolarów. Rynku jeszcze nie ma, ale naszym zadaniem jest najpierw być na niego gotowym.” – dodał.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Goldman Sachs chce uczestniczyć w ewolucji rynku krypto

“Większy udział klientów instytucjonalnych na rynkach aktywów cyfrowych wymaga bezpiecznych i regulowanych rozwiązań w zakresie przechowywania” – oświadczyła Rana Yared, dyrektor zarządzający grupie Goldman Sachs Principal Strategic Investments.
“Jesteśmy pod wrażeniem produktu BitGo, unikalnych usług i zespołu zarządzającego.
Uważamy, że nasza inwestycja w BitGo jest ekscytującą okazją do wniesienia wkładu w ewolucję tej kluczowej infrastruktury rynkowej.” – dodała

“Inwestorzy instytucjonalni stopniowo uświadamiają sobie, że aktywa cyfrowe stanowią przełom i chcą w tym uczestniczyć” – powiedział Michael Novogratz, założyciel Galaxy Digital Ventures LLC.
“Byliśmy pod wrażeniem światowej klasy zespołu BitGo, ich głębokiego technicznego zrozumienia aktywów cyfrowych, a także ich zdolności do dostarczania inwestorom produktów o jakości instytucjonalnej. Nasz zespół jest podekscytowany wsparciem BitGo wchodząc w kolejną fazę wzrostu” – dodał Novogratz.

Zobacz też: Goldman Sachs tnie rekomendację dla akcji Netflixa. Rynek czeka na wyniki

BitGo zapewnia inwestorom instytucjonalnym bezpieczeństwo, zgodność i rozwiązania w zakresie przechowywania (deponowania) dla kryptowalut bazujących na technologii blockchain. Wcześniej w obecnym miesiącu, BitGo ogłosiło uruchomienie BitGo Trust Company, pierwszej wykwalifikowanej firmy zajmującej się przechowywaniem aktywów cyfrowych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here