Naga MarketsDzisiejsza nota jednego z największych banków inwestycyjnych na świecie – Goldman Sachs – skupia się strategii podmiotu w związku z aktualną sytuacją Wielkiej Brytanii, jak również celach handlowych na parze EUR/GBP.


Poniedziałkowa nota działu analiz Goldman Sachs podkreśla strategię banku inwestycyjnego dotyczącą aktualnego stanu rzeczy w związku z Brexitem, oraz skupia się na dalszych celach pary EUR/GBP. Analitycy wskazują w raporcie, że “pomimo wszystkich zawiłości procesu związanego z Brexitem, kluczowym pytaniem dla rynku jest to, czy rząd Wielkiej Brytanii z powodzeniem zawrze umowę z Unią Europejską” oraz skupiają się na możliwych wynikach i potencjalnych zwrotach w związku z opuszczeniem Wielkiej Brytanii ze struktur Unii Europejskiej.

Jak możemy przeczytać w raporcie: “Słabe wyniki funta i spadek rentowności w Zjednoczonym Królestwie od czasu referendum w UE są spójne z naszymi dotychczasowo wprowadzanymi korektami opartymi o dane makro, a dokładniej wprowadzoną korektą na rachunku obrotów bieżących i spadkiem wzrostu wydajności strefy UK. Poza kwestiami stanu końcowego – do jakiego dojdzie w związku z Brexitem, rynek dyskontuje także niepewność związaną z dalszymi dyskusjami dotyczącymi umów na linii UK – EU.

W dalszej części noty bank wypomina o niepewności związanej z okresem przejściowym dla Wielkiej Brytanii i szacuje, że “pozytywne rozstrzygnięcie debat UK z Unią Europejską powinno prowadzić do złagodzenia cyklu podwyżek stóp BoE. Takie zejście z presji z kolei powinno wesprzeć GBP w przedziale około 5% w stosunku do dolara i euro. W razie nieosiągnięcia porozumienia Wielkiej Brytanii z Unią Europejską, drastycznie zwiększyłoby to perspektywę ostrej korekty funta do okolic 0,93 w przypadku pary EURGBP oraz 1,19 w przypadku GBPUSD. Uważamy, że szansa na niepowodzenie Brexitowych negocjacji wynosi 30%” – pisze bank.

Sytuacja na wykresie

Notowania EUR/GBP od połowy kwietnia rosną praktycznie bez większej korekty sprawiając, że para niestudzenie wspina się już 470 pipsów.. Aktualnie para znajduje się na opisywanym również przez bank oporze znajdującym się na pełnym poziomie 0.900, przez co wyraźnie widać chwilowe zawahanie kursu. Jeśli podążyć schematem obniżki kursu, następne istotne wsparcie mamy w okolicach 0.88500 gdzie wykres utworzył sekwencje dla układu wzrostowego. Następne jest już wsparcie widoczne na wykresie w okolicach strefy 0.86820.

EUR/GBP – D1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCzwartkowy przegląd rynków – WTI, NZDUSD
Następny artykułDM mBank obniżył cenę docelową dla Skarbiec Holding
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here