Naga MarketsGoldman Sachs: Bitcoin i kryptowaluty to klasa aktywów. Bank po roku zmienia zdanieDuży amerykański bank inwestycyjny Goldman Sachs w najnowszym raporcie uznał, że kryptowaluty są nową, wschodzącą klasą aktywów, mimo że jeszcze rok temu twierdził całkowicie inaczej. Goldman sachs zdradza między innymi, że zwrócił się do firm związanych z kryptowalutami, takich jak Galaxy Digital, Global FX i Chainlaysis, a także krytyków, takich jak Nouriel Roubini, aby usłyszeć ich opinie na temat cyfrowych aktywów.

Goldman Sachs publikuje raport dotyczący kryptowalut

W raporcie ekonomiści banku zauważyli, że wiele dużych kryptowalut jest unikalnych i słusznie zajmuje swoje specyficzne nisze na rynku. Na przykład bitcoin jest walutą o wysokiej kapitalizacji, XRP firmy Ripple jest systemem rozliczeń w czasie rzeczywistym, Ethereum jest platformą inteligentnych kontraktów, binance coin jest tokenem do praktycznych zastosowań, a Polkadot jest platformą blockchain, która może wchodzić w interakcje z innymi sieciami.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jako takie, nieodłączne cechy każdej kryptowaluty pozwalają jej przyciągnąć określoną bazę użytkowników, dodał Goldman Sachs. Wartość bitcoina według analityków jest zbudowana wokół jego zastosowania i dystrybucji. W tym świetle masowe napływy kapitału instytucjonalnego potwierdziły atrakcyjność kryptowalut i wysoki stopień rozwoju rynku, zauważył prezes Galaxy Digital Mike Novogratz.

Fragmenty raportu Goldman Sachs zarezerwowanego jedynie dla części klientów instytucji opublikował na swoim Twitterze analityk kryptowalutowy Alex Kruger:

Z kolei dyrektor generalny Grayscale Investments Michael Sonnenschein nazwał ograniczoną emisję bitcoina “sposobem na zabezpieczenie przed inflacją i osłabieniem waluty”. Zauważył również, że chociaż kryptowaluty nie zdołały uciec przed zawirowaniami w trakcie pandemii w 2020 roku, to jednak szybciej odzyskały równowagę i prześcignęły inne klasy aktywów.

invest

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Jednak Nouriel Roubini, profesor ekonomii na Uniwersytecie Nowojorskim powiedział, że “całkowicie nie zgadza się z ideą, że coś co nie ma dochodu, użyteczności lub związku z podstawami gospodarczymi, może być uważane za magazyn wartości lub aktywo.” Wątpi również w “gotowość większości instytucji do narażenia się na zmienność i ryzyko kryptowalut, o czym przypomina wysoka zmienność z ostatnich dni.”

Analitycy Goldman Sachs przygotowali również wykres, który ilustruje wszystkie wzloty i upadki w całej historii bitcoina. Zgodnie z nim, BTC zawsze odbijał w kierunku nowych szczytów – bez względu na to, jak głębokie były spadki – od 2013 roku.

Warto zauważyć, że Goldman Sachs argumentował, że kryptowaluty nie są klasą aktywów rok temu.

– Uważamy, że papier wartościowy, którego aprecjacja zależy głównie od tego, czy ktoś inny jest skłonny zapłacić za niego wyższą cenę, nie jest odpowiednią inwestycją dla naszych klientówpowiedział bank pod koniec maja 2020 roku.

Od tego czasu jednak Goldman Sachs ogłosił, że będzie oferował bitcoina i inne kryptowaluty w swojej prywatnej grupie zarządzania majątkiem, a podobno nawet uruchomił zespół handlujący kryptowalutami.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: nasdaq akcje | biomed giełda | notowania giełdowe pgnig | kurs lewa bułgarskiego | wartość dolara | akcje celon | złotowka |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here