Naga MarketsZdaniem Goldman Sachs, wartość dolara australijskiego może spaść kolejne 5% w tym roku. Bank Australii utrzymuje stopy procentowe na niezmiennym poziomie, podczas gdy FED rozpoczął już ich zacieśnianie. Spadek do 72 centów powinien nastąpić jeszcze w tym roku. RBA może zająć kilka lat dogonienie FED pod względem stóp procentowych.

„Ciężko być bykiem na aussie” – powiedział przedstawiciel Goldman Sachs w wywiadzie. „Nadchodzi okres przeciętnego wzrostu z niską inflacją. Dodatkowo widać trudności na rynku pracy. Gdy połączymy wszystkie te czynniki, to łatwo zauważyć, że pod względem stóp procentowanych Australia jest kilka lat za USA”.

Tylko początek roku był niezły dla AUD

Tylko w tym roku dolar australijski stracił 3% wartości w porównaniu do amerykańskiego. Stopy procentowe FED wyprzedziły te w Australii po raz pierwszy od 2001 roku. RBA utrzymuje rekordowo niskie stopy już od prawie dwóch lat i nic nie skazuje na to, że ta sytuacja ma się zmienić. Z kolei FED planuje co najmniej dwie podwyżki w tym roku. AUD cierpi także z powodu spadku cen metali, głównie rud żelaza, jest to efekt uboczny napięcia pomiędzy USA a Chinami.

Ostatni raz USA miało wyższe stopy od Australii w 2001 roku


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here