Naga MarketsAnalitycy Goldman Sachs zwracają swoją uwagę w kierunku warszawskiej giełdy aktualizując rekomendacje dla trzech dużych spółek. Pod lupą banku znalazły się Eurocash, CCC oraz LPP. 


Neutralnie dla EUR oraz CCC

Do tej pory byczo nastawiony Goldman Sachs studzi emocje i obniża rekomendację Eurocash oraz CCC do neutralnie z wcześniejszego kupuj. Cena docelowa dla EUR została obniżona do 28 zł z 42,8 zł. Wycena akcji CCC spadła natomiast do 300 zł z wcześniejszych 307 zł.

Eurocash rozpoczyna czwartkową sesję niewielką luką wzrostową. Rynek wyraźnie dąży do przetestowania górnego ograniczenia trójkąta.

EUR dzięki TradingView

Akce CCC zachowują się dokładnie odwrotnie. Luka wzrostowa szybko została domknięta, a cena pozostaje w korekcie ostatnich wzrostów

CCC dzięki TradingView

Bycze spojrzenie na LPP

Analitycy Goldman Sachs po przeanalizowaniu wykresu akcji spółki oraz aktualizacji prognoz jej zysków podnieśli wycenę LPP z 5260 zł. do 9200 zł. Jednocześnie, bank zmienił swoją rekomendację spółki z sprzedaj do neutralnie. 

Środowa sesja na wykresie LPP zakończyła się na poziomie 9500 PLN. Dziś akcje spółki otworzyły się 1,8% wyżej:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułKomputronik – wyniki za III kwartał przyjęte bez emocji
Następny artykułNie ma popytu na krypto-płatności
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

4 KOMENTARZE

  1. Jak ktoś myśli o długoterminowej inwestycji to dla mnie LPP to pewniak. Spółka dopiero rozkręca się z ekspansją na obce rynki, a już na kilku mocno zaznaczyła swoją obecność. Widać, że mają mocno konkurencyjny produkt, który jest dobrze odbierany, więc należy tylko poczekać aż systematyczne zwiększanie powierzchni handlowych wypracuje jeszcze o wiele większe zyski.

  2. Dla mnie lpp w tym roku będzie miało jeszcze lepsze wyniki niż w ubiegłym, więc zanosi się na giełdowy rekord.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here