Naga MarketsW specjalnej nocie skierowanej do swoich klientów Goldman Sachs prognozuje potencjalne ruchy na USD w związku z kwietniowym posiedzeniem FOMC. Poniżej prezentujemy sześć najaktualniejszych projekcji dotyczących EUR/USD oraz USD/JPY.


#1 – Parabola na amerykańskim dolarze

W przeciągu ostatnich trzech tygodni USD poruszało się po paraboli, zyskując około 5% w stosunku do walut G10. Siła dolara zauważalna była przede wszystkim na EUR/USD. Doskonale wiadomo, że FOMC nie skupia się na notowaniach krajowej waluty praktycznie nie uwzględniając notowań w swoich prognozach. Paraboliczne wzrosty muszą jednak zostać odnotowane.

#2 – posiedzenie z 18 marca

Istniało pewne ryzyko, że siła USD może wyrwać się spod kontroli. W efekcie całe posiedzenie przybrało wtedy gołębi wydźwięk. Dzisiaj scenariusz ten nie powinien się powtórzyć.

#3 – Na rynku panuje przeczucie, że wzrosty dolara się skończyły

Ciągła aprecjacja wymusiłaby bowiem na FEDzie jeszcze bardziej gołębi kierunek i odsuwanie w czasie pierwszej podwyżki stóp procentowych. Goldman Sachs liczy, że aktywność zacznie silnie narastać w tym kwartale podnosząc się z okolic 1.% kw/kw do 3.5% w Q2.

#4 – Dolar nadal ma sporo miejsca na wzrosty

W związku z mającą poprawić się w Q2 koniunkturą gospodarczą USD cały czas posiada silny potencjał wzrostowy. Zdaniem Goldman Sachs w przeciągu kolejnych trzech lat waluta zyska 20% w stosunku do innych majorsów.

#5 – Przed nami suche oświadczenie FOMC

FED w dzisiejszym oświadczeniu na pewno nie będzie chciał dać dolarowym bykom żadnym powodów do silniejszego skupu. Wieczorna publikacja oświadczenia może opierać się więc jedynie na suchych faktach i różnić się niewiele od publikacji marcowej.

#6 – Dane będą odpowiadały za wzrost USD

W związku z tym Deutsche Bank spodziewa się, że wzrosty dolara będą zależne nie od FEDu, ale od danych makroekonomicznych. Po słabym pierwszym kwartale rynek liczy na zdecydowaną poprawę w Q2.

Goldman Sachs celuje na EUR/USD w parytet (1.00) w przeciągu 6 miesięcy oraz na USD/JPY w 125.00 w tym samym okresie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here