Naga MarketsGoldman opbulikował wczoraj ciekawą i z pewnością przydatną informację odnośnie swoich prognoz dotyczących pary USD/JPY i sytuacji samego jena:

„W zeszłym tygodniu publikowaliśmy naszą prognozę dotyczącą USD/JPY przypuszczając, że jen osłabł nieco wcześniej niż wszyscy się tego spodziewali. Nasza poprzednia 6 miesięczna analiza stała się jednocześnie nową prognozą kwartalną, chociaż rozważaliśmy zmianę na coś bardziej niedźwiedziego pozostając w zgodzie z naszymi poglądami średnioterminowymi oraz niedawnym wzrostem USD/JPY.

Zaistniały jednak obawy dotyczące dalszego, skrajnego położenia IMM  oraz zagrożenia pull-backiem. Nie musieliśmy długo czekać, aby zobaczyć, że zagrożenie było tutaj realne. Korekta w ciągu ostatnich kilku dni była niewielka jednak ruch okazał się dosyć ostry. Oczywiście musimy pamiętać, że okolicznościowe korekty są cechą każdego rynku z rozciągniętym pozycjonowaniem – nie zawsze muszą mieć wpływ na obecne trendy.

Pomimo to, kolejne miesiące mogą być skomplikowane dla USD/JPY. Niepewność w zakresie kolejnych ruchów ze strony Banku Japonii, niewielki progres w reformach strukturalnych oraz nadchodząca podwyższa podatków z pewnością nie polepsza sytuacji jena. Należy jednocześnie pamiętać, że JPY wykazuje najsilniejsze ruchy kierunkowe w marcu przed końcem roku fiskalnego.

Ogólnie rzecz biorąc uważamy, że oczekiwany zysk skorygowany o ryzyko na pozycjach JPY – zarówno longach i shortach – może być relatywnie niski w przeciągu najbliższych trzech miesięcy.”

Za efxnews.comConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here