Naga MarketsKurs dolara kanadyjskiegoJak mówi Goldman Sachs, inwestorzy powinni się spodziewać spadków na loonie (dolarze kanadyjskim) w stosunku do dolara amerykańskiego a także jena. Bank motywuje to najbliższą decyzją Banku Kanady. Według analityków istnieje spora szansa, że również BoC dołączy do obecnego trendu i będzie bardziej gołębi.


Goldman sugeruje sprzedaż na dolarze kanadyjskim CAD

W ostatniej notatce, analitycy Goldman Sachs powiedzieli, że pomimo tego, że gospodarka Kanady radzi sobie dobrze, to jest ona narażona na skutki wolniejszego wzrostu w USA i konfliktu handlowego, który wciąż utrzymuje się pomiędzy USA i Chinami. 

Najbliższą decyzję Banku Kanady poznamy 4 września. Członkowie będą musieli uwzględnić w niej zapowiedzi nowych ceł, co prawdopodobnie doprowadzi do obniżki stóp procentowych. Na rynku mówi się, że to oznaczałby kłopoty dla dolara kanadyjskiego, który w tym roku jest jedną z najlepiej radzących sobie walut (zaraz po jenie japońskim). 

Zobacz także: Akcje CD Projekt biją kolejne rekordy, kurs akcji CDR najwyżej w historii!

Cytaty:analityków Goldman Sachs

  • „W przeciwieństwie do większości innych członków grupy G-10, BOC nie zasygnalizował gotowości do złagodzenia polityki – uważamy jednak, że zmiana nastąpi wkrótce” – napisali strategowie Goldman Sachs.
  • „Jako otwarta gospodarka z dużym sektorem towarowym wszelkie dalsze słabości globalnego wzrostu powinny ostatecznie wpłynąć na produkcję w Kanadzie”.
  • „Nasz target dla USDCAD wynosi 1,360, a stop ustawiliśmy na 1,305”, „Krótkie na CAD można również połączyć z długim na JPY”.

Kurs dolara USDCAD wybije w końcu opór?

Patrząc na wykres pary walutowej USDCAD na interwale H4, kurs dotarł do kluczowej strefy oporowej. Po kilku nieudanych próbach wybicia górą, cena zdołała wybić linię trendu wzrostowego, a w tej chwili obserwujemy jej test od drugiej strony. Tak długo jak strefa przy 1,3335 powstrzymuje większe dalsze wzrosty, istnieje szansa na wykonanie większej korekty spadkowej. W przypadku ruchu w kierunku południowym, najbliższym wsparciem będzie zniesienie 38,2% Fibonacciego, a następnie strefa przy kolejnym współczynniku – 1,3180. Jednak rozważyć scenariusz Goldmana, wybicie górą wspomnianej strefy oporowej przy 1,3335, powinno skutkować silnym impulsem wzrostowym. 

Wykres dolara USDCAD
USDCAD interwał H4


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here