Naga MarketsLogo Goldman SachsWydłużenie procesu opuszczenia przez Wielką Brytanię struktur unijnych (Brexit) zdaniem analityków Goldman Sachs może korzystnie wpłynąć na GBP. W efekcie, kurs funta miałby wzrastać na trzyletnie maksima w stosunku do euro (EUR/GBP) osiągając pułap 80 pensów, obserwowany ostatni raz w trakcie brytyjskiego referendum.


Wydłużenie Brexitu otworzy drogę do „delikatniejszych rozwiązań”

Amerykański bank w środowej nocie skierowanej do klientów poinformował, że głos parlamentarzystów przeciwko Brexitowi bez porozumienia (w tak zwanej „twardej wersji”) zwiększy szansę na wydłużenie procesu rozwodowego, jednocześnie podnosząc prawdopodobieństwo pojawienia się „delikatniejszych rozwiązań”. Do takich należy zaliczyć unię celną, dalszy udział UK we wspólnym rynku, czy też nawet rozpisanie drugiego referendum.

„Nadal jesteśmy zdania, że kurs funta czeka na „dywidendę od umowy”, którą zacznie realizować w przypadku dłuższego okresu przejściowego przed całkowitym opuszczeniem UE” – komentował Goerge Cole, strateg w Goldman Sachs. „Nasze modele wyceny podają, że EUR/GBP może wzrastać o około 5%”.

kurs funta oczami goldmana
Wydłużenie Artykułu 50 sprawi, że kurs funta będzie mógł silnie wzrastać, zdaniem Goldman Sachs. Źródło: Tradingview.com

W opozycji do Goldmana znajdują się analitycy Ensemble Capital, zdaniem których rynek bagatelizuje ryzyko hard-Brexitu. – Wydaje mi się, że hard Brexit jest bardziej prawdopodobny niż obecne oczekiwania rynkowe. Uważam, że funt jeszcze osłabnie zanim wróci do trendu wzrostowego – powiedział Damien Loh, strateg instytucji.

W trakcie środowej sesji kurs euro traci do funta. Para EUR/GBP oscyluje wokół ceny 0,85860 sugerując możliwość wykonania dalszych, głębszych spadków, o czym w osobnej analizie informował Maksymilian Bączkowski.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here